NKF nr 308 – IX 2012

FESTIWAL RĘKODZIEŁA
W Klubie "Kuźnia" odbył się IV Przegląd Rękodzieła Artystycznego Seniorów 2012. Można było podziwiać m.in. niezwykłe hafty, koronki, papierowe kwiaty, rzeźby, ręcznie zdobione stroje krakowskie i inne cudeńka, które wyszły spod rąk artystów ludowych z całej Małopolski.
Organizatorami imprezy był Oddział Okręgowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz Ośrodek Kultury im. C.K.Norwida. O przeglądzie opowiadają Joanna Kornas-Chmielarz z OKN i artystka ludowa Emilia Leśniak.

CZYTAĆ "PANA TADEUSZA" KAŻDY MOŻE
Na schodach przed Teatrem Ludowym w piękne sobotnie dopołudnie, 200 lat po wydarzeniach opisanych przez Adama Mickiewicza, odbyło się zbiorowe czytanie "Pana Tadeusza". Przez 2 godziny naszą epopeję narodową czytali ludzie z Nowej Huty. Zaczął Inwokacją sam dyrektor Teatru, a potem jego śladem poszli aktorzy, radni, uczniowie i przypadkowi przechodnie.
O pomyśle opowiadają dyr. Jacek Strama oraz Stanisław Banaś z Fundacji Teatru Ludowego.

DZIEŃ Z DYNIĄ
W ramach weekendu "Zajrzyj do Huty" Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta zorganizował
I Nowohucki Festiwal "Zaklęte w dyni". Były więc dyniowe zabawy i konkursy dla dzieci, dyniowy sklepik, gdzie można było kupić np. oryginalną biżuterię, degustacja stosownych potraw i pokaz najbardziej dorodnych egzemplarzy pomarańczowego warzywa. No i były dyniowe tańce!
O festiwalu opowiadają dyr. Małgorzata Jezutek i Dorota Adamska z OKKNH.

realizacja: Zbigniew Jarosz

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.