NKF nr 307 – IX 2012

O NOWEJ TO HUCIE TWÓRCZYCH ZABAW KILKA
W księgarni "Skarbnica" na Placu Centralnym dzieci zastanawiały się m.in. nad tym, co byłoby, gdyby Smok Wawelski postanowił spędzić wakacje w Nowej Hucie i gdzie mógłby wylądować. Próbowały także robić różne wspaniałe pojazdy z warzyw. To wszystko pod wpływem książeczki "O Nowej Hucie twórczych zabaw kilka", którą prezentowała jej autorka Maja Dobkowska.

PASJE ORDYNATORA
Ordynatorem Oddziału Onkologii Klinicznej Szpitala im. Ludwika Rydygiera w Nowej Hucie jest dr Piotr Koralewski. Jego największą – poza szpitalem – pasją, która pozwala oderwać się od stresów związanych z pracą zawodową jest fotografia. Ma wspaniałą kolekcję starych aparatów, choć sam robi zdjęcia nowoczesnym sprzętem. Niedawno spełnił swoje marzenie – otworzył galerię fotografii Trzecie Oko.

GRZEGORZ
Filmowy portret Grzegorza Zaricznego, młodego reżysera związanego z Nową Hutą. Wykorzystane zostały fragmenty filmu "Dziewczyny z Nowej Huty" zrealizowanego w 2004r. w ramach warsztatów filmowych w MDK im. A.Bursy oraz "Nasza zima zła" nakręconego w Szkole Filmowej w Katowicach . Obraz ten zdobył wyróżnienie w konkursie "Młode Kino Polskie" na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

realizacja: Jerzy Ridan

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.