NKF nr 295 – IV 2012

POLA NADZIEI
Już po raz 32 odbył się koncert z cyklu "Nowa Huta. Dlaczego nie ?!" organizowany przez Porozumienie Dzielnic Nowohuckich oraz Ośrodek Kultury Kraków – Nowa Huta. Jak zwykle wieczór prowadzony przez Lidię Jazgar poświęcony był również zbiórce pieniędzy na rzecz Hospicjum im. Św. Łazarza. Tym razem na deskach Teatru Łaźnia Nowa wystąpił Jacek Wójcicki. Zaśpiewał swoje najsłynniejsze piosenki i wyraził radość, że mógł dla hospicjum "wyśpiewać jakiś miły grosz".
Towarzyszył mu zespół w składzie: Konrad Mastyło (fortepian), Michał Braszak (kontrabas), Michał Chytrzyński (skrzypce).

z cyklu Z NOWEJ HUTY JESTEM – BOGUSŁAW SCHAEFFER
Fragmenty filmu "Prywatny scenariusz Bogusława Schaeffera" w reżyserii Maliny Malinowskiej-Wollen z 2007r. Jego bohaterem jest słynny kompozytor, muzykolog, dramaturg, grafik i publicysta, autor m.in. "Scenariusza dla trzech aktorów", który z wrodzonym wdziękiem i dowcipem opowiada o swoim stosunku do sztuki.

25 LAT ZESPOŁU PROMYKI KRAKOWA
Zespół "Promyki Krakowa" który od 25 lat działa w Zespole Szkół Muzycznych im. M. Karłowicza w Nowej Hucie obchodził właśnie swój jubileusz. Uroczysty koncert odbył się w Nowohuckim Centrum Kultury. Zespół w swoim repertuarze ma różnorodną muzykę: o d utworów czysto ludowych, poprzez pieśni patriotyczne, aż po utwory kompozytorów klasycznych, którzy tworzyli na motywach ludowych, jak Chopin czy Grieg. Zespół prowadzi Roma Krzemień, która w tym roku obchodzi 45.lecie pracy twórczej.

realizacja: Jerzy Ridan

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.