fbpx

NKF nr 289 – III 2012

ADELA KACZMAREK
Adela Kaczmarek ukończyła grafikę na krakowskiej ASP, ale bardziej pociąga ją malarstwo i realizacja filmów animowanych. W galerii Ośrodka Kultury im. C.K.Norwida można było podziwiać jedne i drugie. Materiał filmowy prezentuje fragmenty dwóch animacji Adeli Kaczmarek – "Zatoka" i "Słońce w pełni", obrazy, a także ujęcia z wernisażu.

TOO BLACK PROJECT
Grupa muzyczna "Too Black Project" w jednej ze swoich piosenek postanowiła zmierzyć się ze stereotypem Nowej Huty, na którą nie można patrzeć jedynie przez pryzmat betonu i szarości. To miejsce, gdzie w ludziach drzemie wielki potencjał. W trakcie jednej z prób członkowie grupy: Grzesiek Kosior (wokalista), Krzysiek Gibas (perkusja) i Marcin Bacia (gitara) dzielą się swoimi refleksjami.

OKNA I BALKONY
Kamera niedyskretnie obserwuje nowohuckie okna i balkony. Nie są elegancko zagospodarowane, ale za to tętni na nich życie. Wiszą wyprane dżinsy, wietrzą się poduszki, furgoczą dziecinne wiatraczki, a talerz od telewizji satelitarnej szczerzy się wymalowanym uśmiechem. Ruszyły właśnie wiosenne porządki.

realizacja: Grzegorz Zariczny

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.