fbpx

NKF nr 275 – XII 2011

TRÓJKOWE CZWARTKI
Trójkowe Czwartki to spotkania organizowane przez uczniów, absolwentów i nauczycieli III Liceum Ogólnokształcącego z interesującymi ludźmi. Tym razem gościem wieczoru był pisarz Andrzej Pilipiuk. To spod jego pióra wyszła słynna choć kontrowersyjna postać Jakuba Wędrowycza – kłusownika, bimbrownika i egzorcysty amatora, który walczy z komunistami, wampirami i urzędem skarbowym. Sam bohater zjawił się zresztą na spotkaniu, by wygarnąć swojemu autorowi, co o nim myśli. W postać Jakuba Wędrowycza wcielił się Michał Stafański, absolwent III LO.

TATRY KLISZĄ MALOWANE
W Nowohuckim Centrum Kultury można było podziwiać wystawę wielkoformatowych fotografii "Tatry w obiektywie Adama Olszowskiego". Autor opowiada o swojej pasji, o tym, dlaczego zdjęcia wykonuje zwykle w jednym egzemplarzu, o długim czatowaniu na ten jeden szczególny moment, który wart jest uwiecznienia oraz o próbach wykonania najbardziej optymalnego ujęcia – by nie trzeba potem było niczego poddawać komputerowej manipulacji.

20 LECIE GŁOSU TYGODNIKA NOWOHUCKIEGO
W trakcie uroczystego wieczoru, na którym Głos – Tygodnik Nowohucki świętował swoje 20.lecie, wręczono też tytuł Nowohucianina Roku 2011. Jego laureatem został Mieczysław Gil – wieloletni współpracownik Głosu, współtwórca nowohuckiej Solidarności i senator RP. Redaktor naczelny Jan Franczyk opowiadał też o tradycji posiadania przez nowohucian swojej własnej gazety. Od 57r. był to Głos Nowej Huty, a jeszcze wcześniej, w czasach stalinowskich "Budujemy socjalizm".

realizacja: Robert Musiałek

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.