NKF nr 254 – V 2011

BAGAŻ ODNALEZIONY
O projekcie "Bagaż odnaleziony" opowiada Anna Miodyńska z Małopolskiego Instytutu Kultury. Realizowany jest we współpracy z nowohuckimi seniorami i artystami, którzy zajmują się sztukami audiowizualnymi. Zwieńczeniem prac ma być wystawa kierowana przede wszystkim do pokolenia wnuków pierwszych mieszkańców Huty. Znajdą się na niej fotografie, pamiątkowe przedmioty oraz nagrane opowieści. Jedną z takich nagranych na taśmę opowieści jest historia Marianny Zając: wspomina rodziców i dzieciństwo spędzone na Czyżynach, mówi o tym, jak zabrano ziemię pod budowę nowej dzielnicy. Materiał ilustrowany jest fotografiami z archiwum rodzinnego.

KOLOROWE ŚWIATY
Materiał z cyklu "bez komentarza" prezentuje malunki dzieci z pracowni Iwony Stolarczyk w MDK im. A.Bursy. Wiele prac nagrodzonych zostało w konkursach oraz na wystawach w kraju i za granicą.

NA SKRZYDŁACH HISTORII
Materiał zrealizowany w Aeroklubie Krakowskim, na lotnisku w Pobiedniku. Przelot samolotem był nagrodą w konkursie "Na Skrzydłach Historii" zorganizowanym przez Radę Dzielnicy XIV dla uczniów nowohuckich gimnazjów. O konkursie opowiada Jerzy Woźniakiewicz – Przewodniczący Rady i Zarządu Dzielnicy XIV, a o swoich wrażeniach młodzi uczestnicy w rozmowie z Agnieszką Żuchowicz.

PIOSENKA DLA TEGOROCZNYCH MATURZYSTÓW
Nagranie archiwalne z 1993r. Dominika Kurdziel akompaniując sobie na gitarze śpiewa bluesowy song poświęcony maturze.

real. Jerzy Ridan

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *