NKF nr 254 – V 2011

BAGAŻ ODNALEZIONY
O projekcie "Bagaż odnaleziony" opowiada Anna Miodyńska z Małopolskiego Instytutu Kultury. Realizowany jest we współpracy z nowohuckimi seniorami i artystami, którzy zajmują się sztukami audiowizualnymi. Zwieńczeniem prac ma być wystawa kierowana przede wszystkim do pokolenia wnuków pierwszych mieszkańców Huty. Znajdą się na niej fotografie, pamiątkowe przedmioty oraz nagrane opowieści. Jedną z takich nagranych na taśmę opowieści jest historia Marianny Zając: wspomina rodziców i dzieciństwo spędzone na Czyżynach, mówi o tym, jak zabrano ziemię pod budowę nowej dzielnicy. Materiał ilustrowany jest fotografiami z archiwum rodzinnego.

KOLOROWE ŚWIATY
Materiał z cyklu "bez komentarza" prezentuje malunki dzieci z pracowni Iwony Stolarczyk w MDK im. A.Bursy. Wiele prac nagrodzonych zostało w konkursach oraz na wystawach w kraju i za granicą.

NA SKRZYDŁACH HISTORII
Materiał zrealizowany w Aeroklubie Krakowskim, na lotnisku w Pobiedniku. Przelot samolotem był nagrodą w konkursie "Na Skrzydłach Historii" zorganizowanym przez Radę Dzielnicy XIV dla uczniów nowohuckich gimnazjów. O konkursie opowiada Jerzy Woźniakiewicz – Przewodniczący Rady i Zarządu Dzielnicy XIV, a o swoich wrażeniach młodzi uczestnicy w rozmowie z Agnieszką Żuchowicz.

PIOSENKA DLA TEGOROCZNYCH MATURZYSTÓW
Nagranie archiwalne z 1993r. Dominika Kurdziel akompaniując sobie na gitarze śpiewa bluesowy song poświęcony maturze.

real. Jerzy Ridan

Nowohucka Kronika Filmowa