fbpx

SAKSOFONARIUM
SAKSOFONARIUM to zespół muzyczny, który tworzą cztery dziewczyny: Dorota (saksofonistka barytonowa, pracuje w Szkole Muzycznej), Paulina (gra na saksofonie altowym i sopranowym, studiuje filologię rosyjską), Aśka (studiuje na Akademii Muzycznej, gra na saksofonie tenorowym) i Ola (Studentka Akademii Muzycznej, saksofonistka altowa). Jest także Magda Mazurkiewicz, agentka zespołu. Dziewczyny chętnie opowiadają o swoich fascynacjach i inspiracjach muzycznych. W Kombinatorze zagrały koncert, by pokazać, że w Nowej Hucie brzmi dobrze nie tylko hip hop, ale także muzyka klasyczna, jazzowa i filmowa.

PRZYSTAŃ ADAMA
Przystań Yacht Klubu Polski w Krakowie w zimowej scenerii wygląda fascynująco i sennie. Zasypane śniegiem łodzie, hangar, gdzie śpi zbędne teraz oprzyrządowanie, marynarski pies pilnujący żeglarskich skarbów. Spotykamy tu Adama Wąsikowskiego z Yacht Klubu. Opowiada o powstaniu przystani w Nowej Hucie (1955r.), pokazuje z dumą starą, drewnianą łódź motorową, wreszcie wspomina swoje dzieciństwo. Najbardziej zapamiętał budowę pierwszego chodnika w Nowej Hucie. Spacer po tzw. ?tretuarze? to było prawdziwe święto.

DZIEŃ CHIŃSKI W XVI LO
W XVI LO młodzież poznawała – tym razem – kulturę chińską. I to w bardzo wielu odsłonach. Był więc tradycyjny chiński smok, charakterystyczne instrumenty, grafika i sztuki walki. Można było poznać podstawy chińskiego alfabetu, nauczyć się pisać piórkiem czy spróbować swoich sił w tańcach narodowych.

realizacja: Grzegorz Zariczny

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.