FOTOGRAFIA MIESIĄCA
W Krakowskim Klubie Fotograficznym działającym w NCK co miesiąc ogłaszany jest konkurs na najlepszą fotografię. W marcowej edycji, której tematem była "ZIMA" zwyciężyło zdjęcie Adama Głuca. II Nagrodę otrzymał Grzegorz Dąbroś, a III – Janusz Skórski i Janusz Gajewski. Kamera Kroniki podpatruje spotkanie klubowiczów i omawianie poszczególnych fotografii (głos zabierają m.in. Adam Gryczyński i Anna Bubula). Prezentuje również nagrodzone prace.

SZKOŁA TALENTÓW
XXI Liceum Ogólnokształcące, w którym odbywają się warsztaty teatralne, filmowe, plastyczne i fotograficzne, obchodziło właśnie swoje 18.lecie. W śród absolwentów szkoły znajduj ą się m.in. Sandra Korzeniak (laureatka Paszportu Polityki za role w spektaklach Krystiana Lupy), Marcin Kobierski (aktor "Bagateli", zagrał m.in. w filmie "Jak żyć" Szymona Jakubowskiego) i Magdalena Boczarska (aktorka Teatru Narodowego w Warszawie, zagrała m.in. w "Różyczce" Janusza Kidawy-Błońskiego). Felieton pokazuje materiały filmowe (fragment spektaklu klasy maturalnej) oraz fotografie (autorstwa Karoliny Nęgi i Klaudyny Schubert) z jubileuszowych występów, a także krótką improwizację na harmonijce ustnej Daniela Sroki. O liceum opowiada Agnieszka Łoś.

GOOD MORNING, LENIN!
Fragment filmu Konrada Szołajskiego, którego bohaterami jest pewna włoska rodzina, zwiedzająca Nową Hutę. Jak mówi jedna z kobiet – byli wychowywani w poczuciu, że wszyscy ludzie są równi, a wielkim przywódcom komunizmu ?Leninowi, Trockiemu i Engelsowi – należy się szacunek.
Gdy dochodzi rozmowy o tym, dlaczego system upadł, o biedzie i braku wolności osobistej, w oczach gości pojawia się smutek – ideały ich młodości legły w gruzach.

realizacja: Jerzy Ridan

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.