fbpx

DZIELNICOWY KĄCIK MALUCHA
Dzielnicowy Kącik Malucha powstał przy biurze Rady i Zarządu Dzielnicy XIV w Czyżynach – by ułatwić życie rodzicom, którzy przychodzą załatwić różne sprawy urzędowe i nie bardzo jak mają się zająć dziećmi. Pokój pełen zabawek, maskotek, klocków i gier staje się więc bardzo pomocny. Szczególnie, że znajduje się tu również miejsce, gdzie malucha można nakarmić i w razie potrzeby przewinąć.
O pomyśle opowiada Kronice Danuta Płatek z biura Rady Dzielnicy XIV, w czym radośnie usiłują jej przeszkadzać aktualni mali goście Kącika.

BOBAS W ALEI RÓŻ
Zakład fryzjerski Bobas przy Alei Róż to jedyny zakład w Krakowie, gdzie przyjmowane są wyłącznie dzieci. Został otwarty hucznie w 1962r. i od tej pory cieszy się niezmienną popularnością. Dawni mali klienci przychodzą tu dziś z własnymi dziećmi, a nawet wnukami. W pełnym zabawek pokoju przyjmuje ich niezmiennie pani Teresa Żuchowicz.

IGNACY GOGOLEWSKI BLISKO O NORWIDZIE
Cyprian Kamil Norwid to ważna postać w artystycznej biografii Ignacego Gogolewskiego, aktora znanego z teatralnych i filmowych ról Gustawa, Kordiana, Mazepy, czy wreszcie Antka Boryny. W trakcie spotkania w Kinie Studyjnym Sfinks opowiadał o swoich spotkaniach z tym poetą – przyznając że w szkole średniej nie rozumiemy jeszcze jego trudnej poezji. Recytację wierszy Norwida, m.in. "Fortepianu Chopina", zakończył swoim ulubionym cytatem z jego twórczości: "Przyszłość jest to dziś, tylko cokolwiek dalej"

realizacja: Grzegorz Zariczny

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.