CZAS ZATRZYMANY
Gościem kolejnego spotkania Społecznych Opiekunów Zabytków w Ośrodku Kultury im. C.K.Norwida był Adam Gryczyński, autor albumu, w którym zebrał i opracował wiele zdjęć przedstawiających przedwojenne podkrakowskie wsie, na których zbudowano Nową Hutę. Na ekranie przewijają się fotografie starych młynów, chałup, zdjęcia robione w trakcie świąt i uroczystości, a towarzyszy im muzyka gitarowa w wykonaniu Jana Oberka.

TURNIEJ
W 60.lecie Nowej Huty MDK Fort 49 "Krzesławice" zorganizował Nowohucki Turniej Szkół. Młodzież rywalizowała w 9 konkurencjach. Trzeba się było wykazać nie tylko wiedzą na temat historii dzielnicy, ale także m.in. umiejętnością dokonywania pomiarów geodezyjnych za pomocą przyrządów sprzed 60 lat, pracami na wysokościach czy próbą zbudowania domu z kartonowych pudeł. O konkursie opowiada dyrektor Franciszek Dziadoń, a materiał filmowy pokazuje praktyczne zmagania uczestników z turniejową materią.

LAUREATKA
Zosia Garzeł, 16.letnia uczennica III LO w Nowej Hucie, zdobyła Główną Nagrodę na Festiwalu Form Muzycznych i tytuł "Talentu Małopolski". Występ laureatki ilustrowany jest mini teledyskiem – ujęciami z nocnej jazdy po Nowej Hucie.

realizacja: Jerzy Ridan

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.