REŻYSERZY W SFINKSIE
"Krakowscy reżyserzy w Kinie Studyjnym "Sfinks" to cykl spotkań organizowany wspólnie przez Ośrodek Kultury im. C.K.Norwida i Krakowski Oddział Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Opowiada o nim Anna Starewicz-Caban, a materiał filmowy pokazuje fragmenty spotkań z Leszkiem Staroniem oraz z Jerzym Ridanem, któremu przy okazji wręczono Odznakę Honoris Gratia ? wyróżnienie przyznawane przez Prezydenta Miasta Krakowa za szczególne zasługi w dziedzinie kultury.

z cyklu MŁODA HUTA ? JULIUSZ STRACHOTA
Po 29 latach bycia zatwardziałym warszawiakiem pisarz Juliusz Strachota zamieszkał w Nowej Hucie. Mówi o tym miejscu, jako o tyglu wydarzeń, w którym ciągle coś się dzieje. Opowiada o swojej książce i spotkaniu ze Sławomirem Shuty, a także czyta fragment jednego z opowiadań.

FORUM EKOLOGICZNE
Forum Ekologiczne Firm, na którym spotkali się przedstawiciele największych przedsiębiorstw działających w nowohuckiej strefie gospodarczej miało służyć wymianie doświadczeń oraz wypracowaniu wspólnego modelu działań na rzecz środowiska naturalnego. Andrzej Krzyształowski z ArcelorMittal Poland S.A. opowiada o stworzeniu stanowiska Green Officera, którego rolą będzie pośredniczenie w kontaktach między mieszkańcami Nowej Huty, Radami Dzielnic i firmami działającymi na tym terenie i reagowanie na wszystkie sygnały dotyczące problemów ekologicznych.
O poparciu dla projektu mówi także Ryszard Listwan z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

realizacja: Marek Nawracaj

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.