fbpx

MAKBET W HUCIE
W Alei Róż Teatr "Biuro Podróży" z Poznania wystawił plenerową wersję spektaklu "Makbet – kim jest ten człowiek we krwi". Próba przełożenia języka Szekspira na język obrazu, czego wymaga plenerowa inscenizacja, powiodła się znakomicie. Uwspółcześniony Makbet ściągnął rzeszę widzów. Jak mówi reżyser spektaklu, Paweł Szkotak, Nowa Huta to kolejne miejsce naznaczone historią, w którym grali to przedstawienie – wcześniej gościli w Budapeszcie i na Białorusi.

WSPOMNIENIE JESIENI
Jesienne impresja zrealizowana w różnych miejscach Nowej Huty, również nad nowohuckim zalewem. Wędkarze, spacerowicze, pływające kaczki, starsi ludzi, bawiące się dzieci… Wszystko skąpane w późnojesiennym słońcu.

OD WANDY DO SENDZIMIRA
Rozpoczęła się właśnie 8 edycja konkursu "Od Wandy do Sendzimira" organizowanego przez Ośrodek Kultury im. C.K. Norwida. Na inauguracji młodzież zgromadziła się w zabytkowych budynkach administracyjnych Kombinatu. Maciej Miezian, historyk sztuki, zwraca uwagę, że Nowa Huta to jedyne miejsce, gdzie tak wyraźnie można pokazać wszystkie problemy ostatnich 50 lat. Od szaleństw pierwszych sekretarzy po opór społeczny. Dla dzisiejszej młodzieży to są już bardzo zamierzchłe dzieje, więc warto organizować ten konkurs, by ciągle o nich przypominać.

realizacja: Marek Nawracaj

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.