BAJKOROWER

W ramach projektu Bajkorower Fundacji Faktor Kultura Krystian Truchalski jeździ na swoim rowerze po nowohuckich placach zabaw i opowiada bajki – z wykorzystaniem japońskiego teatrzyku kamishibai. Kami oznacza papier, a shibai  – teatrzyk. Spotkaliśmy go nad Zalewem Nowohuckim.

HUTA W CZTERECH SMAKACH

Biegacze spotkali się na 19 zawodach z cyklu „Nowa Huta w czterech smakach” organizowanych przez Fundację 4 Alternatywy. Wszyscy fani biegania mogli sprawdzić swoje umiejętności na malowniczych 5 i 10 kilometrowych trasach, które wiodły jak zwykle przez nieoczywiste tereny Nowej Huty: bezdroża, pola i łąki. Frekwencja dopisała, pogoda dopisała, była super zabawa, uśmiechy i  odrobina błota. Czyli wszystko to, co biegacze crossowi lubią najbardziej.

KREDOBRANIE

„Wielkie kredobranie” to akcja zorganizowana już po raz szósty przez Ośrodek Kultury im. C.K. Norwida i nawiązująca do dawnych zwyczajów malowania kredą na ulicy. W ostatni weekend wakacji chodniki Parku Ratuszowego zostały ozdobione przez małych i dużych mieszkańców Nowej Huty kolorowymi, kredowymi rysunkami.

Realizacja: Dariusz Janiczak.

Kino Studyjne SfinksNowohucka Kronika Filmowa

Komentarze są wyłączone.