Po prawej stronie dziewczynka w berecie i sukience stojąca z megafonem w dłoni. W tle kadry z filmu. Niebieskie tło. Moje życie to cyrk.MOJE ŻYCIE TO CYRK (105 minut)

Familijny, Dubbing, reż. M Bauchard, Kanada 2020.

Występują: Patrick Huard, Jasmina Lemee, Sophie Lorain.

Dwunastoletnia Laura, wychowywana wśród artystów cyrkowych, od zawsze w trasie koncertowej ze swoim tatą Billem, potajemnie marzy o innym, mniej szalonym życiu. W szkole dziewczynki pojawia się nowa nauczycielka, która dostrzega w Laurze potencjał i mocno wierzy w jej talent do nauki. Czy to oznacza zmiany? I co na to tata Laury?

Obraz doceniło Jury ZEF (Zespół Edukatorów Filmowych) podczas 8. MFF Kino Dzieci, przyznając swoją nagrodę temu tytułowi, w uzasadnieniu czytamy:

Czy dla każdego słowo wolność oznacza to samo? Jak – pozostając sobą –  nie wyrządzać krzywdy innym, szanując jej/jego potrzeby i przekonania? Miłość ojca i córki, a w tle trudny okres dojrzewania, poszukiwanie siebie, realizacja marzeń, wytrwałe dążenie do celu i trudna sztuka kompromisu. A wszystko to opowiedziane z humorem i urokiem, w filmie inspirowanym własnym życiem, przez reżyserkę filmu.

ZOBACZ ZWIASTUN

Kino Studyjne Sfinks

Komentarze są wyłączone.