fbpx

Plakat do filmu "Jeźdźcy sprawiedliwości". Czterech mężczyzn siedzi w jadącym samochodzie. Na szybie widać ślady kropel deszczu.JEŹDŹCY SPRAWIEDLIWOŚCI (1 godz. 56 min.)

kryminał/akcja, reż. Anders Thomas Jensen, Dania 2021
wyst: Mads Mikkelsen, Nicolas Bro, Lars Brygmann, Nikolaj Lie Kaas

 Kup Bilet! 

Markus (Mads Mikkelsen) wraca z misji wojskowej, by zająć się córką Mathilde, po tym, jak jego żona ginie w katastrofie kolejowej. Wszystko wskazuje na zwykły wypadek, do czasu… kiedy do jego drzwi puka Otto – ocalały z wypadku matematyk, dziwak. Otto z dwójką ekscentrycznych przyjaciół przekonują Markusa, że katastrofa pociągu była starannie zaplanowanym zamachem. Kiedy udaje im się zebrać dowody, pozostaje tylko jedno: odwet! Połączeni wspólnym celem nie cofną się przed niczym, nawet jeśli będzie to wymagało przekroczenia cienkiej granicy między tym, co jest prawdą, a tym, co stanowi tylko pasujący element układanki.

Nowy film zdobywcy Oscara Andersa Thomasa Jensena, reżysera wielokrotnie nagradzanych przez publiczność „Jabłek Adama”, to trzymające w napięciu skandynawskie kino sensacyjne, w którym nie brak ciętego humoru i w którym nic nie dzieje się przypadkiem.

ZOBACZ ZWIASTUN

Kino Studyjne Sfinks

Komentarze są wyłączone.