Kreskówka postać mężczyzny w czerni i bieli na tle zielonej ściany rzucający widoczny cień. Obok inna postać. W kącie biały kaloryfer. Inaczej niż w raju.

INACZEJ NIŻ W RAJU (89 minut)

Tragikomedia, reż. J. Jarmusch, USA/Niemcy 1984.

Występują: John Lurie, Eszter Balit, Richard Edson, Cecillia Stark.

Kup Bilet!

Nagrodzony Złotą Kamerą na Festiwalu w Cannes i Nagrodą Specjalną Jury na Sundance Film Festival kultowy film drogi, jeden z najwspanialszych filmowych portretów outsiderów.

Bohaterami są: szesnastoletnia emigrantka z Węgier, jej kuzyn Willie i jego przyjaciel Eddie. Po krótkim pobycie w Nowym Jorku Eva jedzie do ciotki w Cleveland, a rok później – z braku lepszych zajęć – Willie i Eddie podążają jej śladem. Mają trochę wygranych na wyścigach pieniędzy, ale że zimowe Cleveland nie ma do zaoferowania żadnych rozrywek, cała trójka wyrusza na Florydę. Tam sprawy przybierają kiepski obrót.

„Inaczej niż w raju” to film tkany z drobiazgów, „z niczego”, jak powiedział operator Tom DiCillo. Minimalistycznej akcji towarzyszy chropowata muzyka Johna Luriego. Rozbrzmiewa też „I Put a Spell on You” Jay Hawkinsa – jedna z ulubionych piosenek Jarmuscha.

Kino Studyjne Sfinks

Komentarze są wyłączone.