Animowana postać dziewczynki jadądej na koniu. W tle inne rysunkowe postaci na łące. W tle góry i niebieskie zachmurzone niebo. Dziki zachód kalamity dżejn.

DZIKI ZACHÓD CALAMITY JANE (82 min.)

8+, Dubbing, reż. Rémi Chayé, Francja/Dania 2020.

Ścięte włosy? Spodnie? Co ona sobie wyobraża? Jest silna, odważna i… jest dziewczyną, co w czasach Dzikiego Zachodu oznacza jedno – przygody nie są dla niej. Czy dzielna Calamity Jane odnajdzie się wśród amerykańskiej głuszy?

1863, Stany Zjednoczone Ameryki. Martha Jane i jej rodzina jadą na zachód w poszukiwaniu lepszego życia. Niespodziewanie to właśnie ona musi przejąć opiekę nad rodzeństwem i nauczyć się jeździć rodzinnym wozem. Wreszcie! Nigdy wcześniej nie czuła się tak wolna. Odważna Martha Jane zaczyna ubierać się „jak chłopak”, przez co staje się coraz bardziej kłopotliwa dla społeczności. Kiedy przywódca konwoju oskarża ją o kradzież, dziewczyna ucieka, by znaleźć dowód swojej niewinności. Na amerykańskim odludziu odkrywa siebie. Obcy świat kształtuje jej wyjątkową osobowość… odsłaniając tajemniczą Calamity Jane.

Animacja zdobyła wyróżnienie Jury Konkursu głównego 8. MFF Kino Dzieci, doceniono:

Film o nieoczywistej urodzie, który uruchamia wyobraźnię dziecka i czyni z niego aktywnego widza. Jest to świetnie opowiedziana, inspirująca historia o przekraczaniu granic, narzuconych norm i siebie samej.

Z kolei, Jury ZEF (Zespół Edukatorów Filmowych) przyznanie swojej nagrody uzasadniło:

Za inspirującą (nie tylko dla dziewczyn), ciekawie opowiedzianą historię i czarującą wizualnie animację. Wild Wild West dla wszystkich!

ZOBACZ ZWIASTUN

Kino Studyjne Sfinks

Komentarze są wyłączone.