fbpx

Dyskusyjny Klub Filmowy „Kropka”: „The Humans”, reż. Stephen Karam

W górnej części grafiki 5 osób siedzących przy stole. Śmieją się. Dyskusyjny Klub Filmowy Kropka. Film pod tytułem de hjumans.

17 listopada 2022 r., godz. 18.00
Kino Sfinks, Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida (sala Mały Metraż), os. Górali 5.

Wstęp: 16 zł.

„The Humans” (108 min.) reż. Stephen Karam

Komediodramat, USA 2022, występują: Beanie Feldstein, Amy Schumer, Steven Yeun, Richard Jenkins.

Amy Schumer oraz nominowani do Oscara Richard Jenkins i Steve Yeun w błyskotliwym komediodramacie o rodzinnym spotkaniu, podczas którego wszelkie tajemnice, napięcia i niesnaski przy świątecznym stole osiągają temperaturę wrzenia. To emocjonalny rollercoaster w czterech ścianach nowojorskiego mieszkania, którego scenariusz powstał na podstawie sztuki nagrodzonej prestiżową statuetką Tony Award. Autorem sztuki oraz scenarzystą i reżyserem filmu „The Humans” jest nominowany do Pulitzera Stephen Karam.

Stephen Karam: dramaturg, scenarzysta i reżyser, dwukrotnie nominowany do Nagrody Pulitzera. Pochodzi z amerykańsko-libańskiej rodziny, mieszkającej w Scranton w Pensylwanii. Napisał osiem sztuk teatralnych, z których dwie zostały zaadaptowane w formie filmowej. Scenarzysta adaptacji „Mewy” Czechowa w reżyserii Michaela Mayera. „The Humans” to jego filmowy debiut reżyserski.

Projekt współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Kontakt:
Kino Sfinks
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, 31-959 Kraków
sfinks@okn.edu.pl
tel. 12 644 27 65, w. 32
facebook.com/StudyjneKinoSFINKS

AktualnościKino Studyjne Sfinks

Komentarze są wyłączone.