Dyskusyjny Klub Filmowy „Kropka” – „Noc na ziemi” reż. Jim Jarmusch

W górnej części kobieta prowadząca samochód z papierosem w ustach. Za nią na tylnym siedzeniu inna kobieta, także paląca papierosa. Noc na ziemi.

10 lutego 2022 r., godz. 18:00.
Mały Metraż, Studyjne Kino Sfinks Ośrodka Kultury im. C.K. Norwida, os. Górali 5. 

Wstęp: 20 złotych. Limit miejsc: 20 osób. 

Dyskusyjny Klub Filmowy „Kropka” zaprasza na film Noc na ziemi w reż. Jima Jarmuscha (Komediodramat, USA 1991, wyst.:  Winona Ryder, Gena Rowlands, Rosie Perez, Roberto Benigni). 

5 taksówek. 5 miast. Jedna noc. Podróż z bohaterami podszytego czarnym humorem, zanurzonego w świetle miejskich latarni i neonów filmu, rozpoczynamy wieczorem w Los Angeles, by podążać przez nocny Nowy Jork, Paryż, Rzym i przywitać blady, zimowy świt w Helsinkach. Kierowców i pasażerów łączy na chwilę szczególna więź – taksówki to konfesjonały, miejsca, w których nieoczekiwanie przecinają się ścieżki ludzi pochodzących z różnych światów, mających inny status i inne marzenia. Ktoś na chwilę zyskuje wgląd w cudze życie i może je naznaczy, może sam spojrzy na rzeczywistość w nowy sposób. Noc rozmyje kontury rzeczywistości i zmieni perspektywę. Na paryskiej ulicy zdarzy się chwila jasnowidzenia, Rzym w komiczny sposób połączy sacrum i profanum, w Helsinkach przyjdzie otrzeźwienie.

Po seansie zaplanowano dyskusję na temat filmu.

Szczegółowe informacje:
Kino Studyjne Sfinks
os. Górali 5, Kraków
tel. 12 644 27 65
sfinks@okn.edu.pl
www.kinosfinks.pl

AktualnościKino Studyjne Sfinks

Komentarze są wyłączone.