fbpx

Dyskusyjny Klub Filmowy „Kropka”: „Niewiniątka”, reż. Eskil Vogt

U góry kadr z filmu z mała dziewczynką o włosach blond na tle drzew. Dyskusyjny Klub Filmowy Kropka. Niewiniątka w reżyserii Eskila Wogta.

13 października 2022 r., godz. 18:00.
Kino Sfinks, Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5 (sala: Mały Metraż).

Bilet: 16 zł.

„Niewiniątka” (113 min.) reż. Eskil Vogt

Dramat/horror, Dania/Szwecja 2021 r., wyst.: Rakel Lenora Fløttum, Alva Brynsmo Ramstad, Sam Ashraf, Mina Yasmin Bremseth Asheim.

Małe norweskie miasteczko. Właśnie rozpoczyna się Midnattssol, sezon białych nocy i niekończących się polarnych dni. Dzieci z okolicznych osiedli spędzają beztrosko czas i szukają wakacyjnych przygód.

Tak mogłaby zaczynać się kolejna bajka dla dzieci, ale w reżyserii nominowanego do Oscara Eskila Vogta („Najgorszy człowiek na świecie”) oglądamy film, który sprawił, że podczas premierowych pokazów w Cannes widzowie oblewali się zimnym potem i nie mogli oderwać oczu od ekranu. Oryginalny film trzymający w napięciu, zachwycił krytyków (96% pozytywnych recenzji na Rotten Tomatoes), a przez niektórych okrzyknięty nawet skandynawskim „Stranger Things”.  Zdobywca Europejskiej Nagrody Filmowej, Nagrody Publiczności na MFF w Göteborgu oraz kilkunastu innych nagród i wyróżnień na całym świecie.

Mała Ida przeprowadza się z mamą i siostrą do nowego miejsca, szybko poznaje rówieśników z sąsiedztwa. Razem z nimi beztrosko spędza wakacyjne dni i odkrywa nowe, fascynujące i tajemnicze miejsca. Z czasem w trakcie kolejnych zabaw Ida zaczyna rozumieć, że z nowymi przyjaciółmi łączy ją wyjątkowa i niebezpieczna więź

Projekt współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej

Szczegółowe informacje:
Kino Studyjne Sfinks
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, 31-595 Kraków
tel. 12 644 27 65, w. 32
sfinks@okn.edu.pl

AktualnościKino Studyjne Sfinks

Komentarze są wyłączone.