Dyskusyjny Klub Filmowy „Kropka”: „Inaczej niż w raju”, reż. Jim Jarmusch

U góry czarnobiały kadr z filmu. Kobieta i mężczyzna na pierwszym planie oraz inny mężczyzna w oddali. Wszyscy znajdują się nad morzem na plaży. Dyskusyjny Klub Filmowy kropka: Inaczej niż w raju.

21 kwietnia 2022 r., godz. 18:00.
Kino Studyjne Sfinks, Ośrodek Kultury im. C.K. Norwida, os. Górali 5.

Wstęp: 15 zł.

Dyskusyjny Klub Filmowy „Kropka” zaprasza o godz. 18:00 na film „Inaczej niż w raju” w reż. Jima Jarmuscha; po seansie zapraszamy na dyskusję.

„Inaczej niż w raju” (89 minut) reż. J. Jarmusch.

Tragikomedia, USA/Niemcy 1984, wyst.: John Lurie, Eszter Balit, Richard Edson, Cecillia Stark

Nagrodzony Złotą Kamerą na Festiwalu w Cannes i Nagrodą Specjalną Jury na Sundance Film Festival  kultowy film drogi, jeden z najwspanialszych filmowych portretów outsiderów.

Bohaterami są: szesnastoletnia emigrantka z Węgier, jej kuzyn Willie i jego przyjaciel Eddie. Po krótkim pobycie w Nowym Jorku Eva jedzie do ciotki w Cleveland, a rok później – z braku lepszych zajęć – Willie i Eddie podążają jej śladem. Mają trochę wygranych na wyścigach pieniędzy, ale że zimowe Cleveland nie ma do zaoferowania żadnych rozrywek, cała trójka wyrusza na Florydę. Tam sprawy przybierają kiepski obrót.

„Inaczej niż w raju” to film tkany z drobiazgów, „z niczego”, jak powiedział operator Tom DiCillo. Minimalistycznej akcji towarzyszy chropowata muzyka Johna Luriego. Rozbrzmiewa też „I Put a Spell on You” Jay Hawkinsa – jedna z ulubionych piosenek Jarmuscha.

Projekt współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Szczegółowe informacje:
Kino Studyjne Sfinks
Ośrodek Kultury im. C.K.Norwida
os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel: 12 644 27 65 w. 32
www.kinosfinks.pl
sfinks@okn.edu.pl

AktualnościKino Studyjne Sfinks

Komentarze są wyłączone.