Dyskusyjny Klub Filmowy „Kropka” dla dzieci – „Moje życie to cyrk”, reż. Miryam Bouchard

Po prawej stronie dziewczynka w berecie i sukience stojąca z megafonem w dłoni. W tle kadry z filmu. Niebieskie tło. Moje życie to cyrk.

5 lutego 2022 r., godz. 13:00.
Studyjne Kino Sfinks Ośrodka Kultury im. C.K. Norwida, os. Górali 5.

5 lutego o godz. 13:00 zapraszamy do Kina Sfinks na Dyskusyjny Klub Filmowy Kropka dla dzieci, w ramach którego przygotowaliśmy projekcję filmu „Moje życie to cyrk” oraz dyskusję po zakończonym seansie. Film opowiada historię dwunastoletniej Laury, która wychowuje się wśród artystów cyrkowych, jednak potajemnie marzy o innym mniej szalonym życiu. Plany mogą być trudne do zrealizowania, gdyż dziewczynka całe życie spędza w trasie koncertowej ze swoim ojcem, który jest zawodowym klaunem. Jednak w szkole dziewczynki pojawia się nowa nauczycielka, która dostrzega w Laurze potencjał i mocno wierzy w jej talent do nauki. Czy to oznacza zmiany? I co na to tata Laury?

Obraz doceniło Jury ZEF (Zespół Edukatorów Filmowych) podczas 8. MFF Kino Dzieci, przyznając swoją nagrodę temu tytułowi, w uzasadnieniu czytamy: Czy dla każdego słowo wolność oznacza to samo? Jak – pozostając sobą – nie wyrządzać krzywdy innym, szanując jej/jego potrzeby i przekonania? Miłość ojca i córki, a w tle trudny okres dojrzewania, poszukiwanie siebie, realizacja marzeń, wytrwałe dążenie do celu i trudna sztuka kompromisu. A wszystko to opowiedziane z humorem i urokiem, w filmie inspirowanym własnym życiem, przez reżyserkę filmu.

„Moje życie to cyrk” (105 minut), reż. M. Bauchard; familijny, dubbing, Kanada 2020, wyst.: Patrick Huard, Jasmina Lemee, Sophie Lorain.

Zwiastun: [KLIKNIJ TUTAJ].

Szczegółowe informacje:
Kino Studyjne Sfinks
os. Górali 5, Kraków
tel. 12 644 27 65
sfinks@okn.edu.pl
www.kinosfinks.pl

AktualnościKino Studyjne Sfinks

Komentarze są wyłączone.