DKF „Kropka”: TYLKO KOCHANKOWIE PRZEŻYJĄ

Plakat do filmu "Tylko kochankowie przeżyją". Kobieta leży na udach mężczyzny na kanapie. Oboje ubrani w szlafroki. Obok nich stoi gitara.DKF „Kropka”

TYLKO KOCHANKOWIE PRZEŻYJĄ (120 minut)
reż. Jim Jarmusch, Rumunia/Francja 2013
wyst.: Tilda Swinton, Tom Hiddleston, Mia Wasikowska

Pokaz filmu odbędzie się 16 września 2021 r. o godz. 18:00.
Wstęp: 15 zł.

 Kup Bilet! 

Tilda Swinton, Tom Hiddleston i Mia Wasikowska w czarnej komedii outsidera światowego kina Jima Jarmuscha, twórcy „Broken Flowers”, „Truposza” i „Ghost Doga”, który tym razem zdaje się mówić – tylko ci, którzy potrafią kochać, przetrwają. Bohaterowie „Tylko kochankowie przeżyją” są wampirami zmęczonymi setkami lat życia i zdegustowanymi tym, jak rozwinął się świat. Ale wciąż czującymi do siebie miłość.

Adam (Hiddleston), jest unikającym rozgłosu i słonecznego światła undergroundowym muzykiem z Detroit. Kiedy popada w depresję, z Tangeru przyjeżdża do niego po długiej rozłące ukochana Ewa (Swinton). Jednak spokojne życie pary, która odrzuciła nagryzanie śmiertelników i woli przyjmować pokarm w postaci lodów z krwi, zostanie wystawione na próbę, kiedy dołączy do nich nieobliczalna i wygłodniała siostra Ewy – Ava (Wasikowska).

„Wybitny film… charakterystyczny i spełniony…” – pisał po pokazie filmu Jarmuscha w Cannes Tadeusz Sobolewski. „Być wampirem oznacza tu: żyć sztuką – muzyką, płytami, książkami, miłością – i mieć poczucie wiecznego nienasycenia. To jeden z rzadkich dziś filmów, który działając minimalnymi środkami, zostawia wieczny niedosyt, pozostaje otwarty. Działa muzycznie, wciąga do środka i sprawia, że chce się do niego wracać jak do ulubionej płyty”.

NAGRODY I FESTIWALE
MFF Cannes 2013
Konkurs Główny
Film Independent Spirit Awards 2015
2 nominacje:
– najlepszy scenariusz
– najlepsza aktorka (Tilda Swinton)

ZOBACZ ZWIASTUN

Kino Studyjne Sfinks

Komentarze są wyłączone.