DKF „Kropka”: SPACER Z ANIOŁAMI

Plakat do filmu "Spacer z aniołami". Na górze grafiki czarny kontur miasta na czerwonym tle, w środku tytuł filmu na czarnym tle, pod spodem czarny kontur idącego mężczyzny na żółtym tle. Rzuca cień małego chłopca.DKF „Kropka”

SPACER Z ANIOŁAMI (84 min.)
reż. Tomasz Wysokiński
Dokument, Polska 2021

Pokaz filmu odbędzie się 13 września 2021 r. o godz. 18:00.
Po seansie zapraszamy na spotkanie z Ritą Ster z Centrum Pomocy Prawnej im. Haliny Nieć.
Wstęp: 15 zł.

 Kup Bilet! 

Nagrodzony Złotym Lajkonikiem na 61. Krakowskim Festiwalu Filmowym dokument Tomasza Wysokińskiego pt. „Spacer z aniołami”  to bardzo przejmujący obraz, wprowadzający do świata, o którym wielu nie miało pojęcia.

Każdego dnia w RPA znika wiele dzieci. Uciekają z domów, są z nich wyrzucane lub uprowadzane, a potem zmuszane do prostytucji lub padają ofiarą mordów rytualnych. Misją mężczyzny o imieniu Jerry jest ich odnajdywanie. W „Spacerze z Aniołami” towarzyszymy mu w poszukiwaniach dziewczynki porwanej w Soweto. Duchy przodków mówią, że dziecko żyje, ale ostrzegają, że odnalezienie go może spowodować śmierć jego matki. Poszukiwania podjęte przez Jerry’ego przywołują bolesne wspomnienia. Będąc jeszcze dzieckiem żył na ulicy skąd zrekrutowano go w szeregi zbrojnego ramienia Afrykańskiego Kongresu Narodowego, w którym heroicznie walczył z reżimem apartheidu. Zabliźnione rany krwawią na nowo, a konfrontacja z przeszłością ujawnia prawdziwą duszę Jerry’ego.

„To film ludzi odważnych, którzy konfrontowali się z realiami, w których kamera mogła oznaczać śmierć. Ale tylko odważni mogą coś zrobić, by do tego mroku wprowadzić choć odrobinę światła.” – Bliżej ekranu.

ZOBACZ ZWIASTUN

Kino Studyjne Sfinks

Komentarze są wyłączone.