fbpx

Mężczyzna stojący obok chłopca, który podskakuje do góry. Postaci oraz tło w czarnobiałych barwach. Komon, komon.C’MON, C’MON (1 godz. 50 min.)

Dramat, reż. Mike Mills, USA 2021.

Występują: Joaquin Phoenix, Gaby Hoffmann, Woody Norman, Scoot McNairy.

Kup Bilet!

Wielki powrót Mike’a Millsa, twórcy niezapomnianych „Debiutantów”, a także spektakularny powrót na ekrany Joaquina Phoenixa, który w „C’mon C’mon” zagrał swoją pierwszą od czasów „Jokera” rolę, zaskakując i całkowicie redefiniując swój wizerunek. Wciela się w nowojorskiego singla, uroczego, ciepłego dziennikarza, który przemierza Amerykę z mikrofonem, pytając dzieciaki i młodzież o ich życie, marzenia, supermoce i plany na przyszłość. Po drodze odwiedza mieszkającą w Los Angeles siostrę, z którą nie rozmawiał od lat, a która teraz potrzebuje jego pomocy. Żeby wesprzeć ją w opiece nad dziewięcioletnim synkiem, Johnny zabiera go ze sobą do Nowego Jorku. Wspólna podróż okaże się lekcją cierpliwości, odpowiedzialności i zwyczajnie: dorosłości, której dziennikarz dotąd unikał. Pozwoli mu także zrozumieć, że prawdziwe supermoce to te, którymi władają matki.

Czarno-biały, kameralny, przepełniony czułością film Millsa buduje mosty pomiędzy pokoleniami, dodaje otuchy i przykleja plastry na nasze najdotkliwsze rany.
Złota Żaba i Nagroda Publiczności na Camerimage 2021.

ZOBACZ ZWIASTUN

Kino Studyjne Sfinks

Komentarze są wyłączone.