fbpx

Kobieta i dziewczynka patrzące w prawą stronę. Ubrane na czarno, kobieta w burce. Ciemne tło.BALLADA O BIAŁEJ KROWIE (1 godz. 28 min.)

dramat, Maryam Moghaddam, Behtash Saneeha, Francja/Iran 2021

wyst: Maryam Moghaddam, Alireza Sani Far, Pouria Rahimi Sam, Avin Poor Raoufi

Kup Bilet!

„Ballada o białej krowie” uznany przez krytyków jednym z najlepszych filmów MFF w Berlinie to wstrząsająca opowieść o ludzkim dramacie i poszukiwaniu sprawiedliwości tam, gdzie o nią wyjątkowo trudno. Reżyserski duet Behtash Saneeha i Maryam Moghaddam nawiązuje do najlepszych tradycji irańskiego kina, przez lokalną historię opowiadając o uniwersalnych, ponadczasowych wartościach.

Życie Miny naznaczyła wielka tragedia, jaką była śmierć jej męża. Codzienność kobiety staje na głowie, gdy się dowiaduje, że Babak został uwięziony, a w konsekwencji stracony za zbrodnię, której nie popełnił. Odpowiedzialne za tę feralną pomyłkę władze chcą zamieść sprawę pod dywan i obok przeprosin oferują bohaterce finansową rekompensatę. Zrozpaczona kobieta rozpoczyna walkę z cynicznym systemem, dążąc do tego, by sprawiedliwość wyszła na jaw. Takie działania wymagają nie tylko siły i determinacji, ale także nakładów finansowych. Gdy sytuacja kobiety oraz jej córki ulega pogorszeniu, do drzwi Miny puka nieznajomy, który przekonuje, że chce spłacić zaciągnięty u jej męża dług.

ZOBACZ ZWIASTUN

Kino Studyjne Sfinks

Komentarze są wyłączone.