fbpx

Sztuka do rzeczy – design w Krakowie. Wernisaż wystawy „Plakat na zmianę”

Wystawa "Plakat na zmianę". 17 listopada do 31 grudnia 2022 roku. Ośrodek Kultury imienia Cypriana Kamila Norwida, osiedla Górali 5.

17 listopada 2022 r., godz. 17:00
Sektor Sztuki Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5 (wernisaż);
równolegle wystawa w Klubie Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Złotego Wieku 14
Wstęp wolny.

Plakaty prezentowane na wystawie zapowiadają to, co nastąpi i upamiętniają to, co już było. Czasem dają wyraz radości, czasem smutku, ale też mogą wzywać do działania. Są jednocześnie dziełami sztuki, jak i namacalnym świadectwem swoich czasów. Z tego powodu zaproponowaliśmy plastykom-grafikom, by stworzyli „Plakat na ZMIANĘ” – zmianę, która jest wszechobecna, coraz bardziej odczuwalna w różnych dziedzinach, także w codziennym życiu. Powstało dziesięć plakatów, które oswajają nazwane, dostrzeżone przez artystów zmiany. Artyści poddali analizie współczesność, w której przyszło im żyć. Wybrali z tego aspekty, które są dla nich widoczne i najbardziej odczuwalne. Agata Dębicka, Lola Styrylska, Jagoda Pecela, Damian Kłaczkiewicz, Anna Zabdyrska przygotowali plakaty, które punktują współczesność, naświetlają istotne problemy i skłaniają do refleksji. 

17 listopada 2022 r. o godzinie 17:00 zapraszamy na wernisaż wystawy „Plakat na zmianę”, który odbędzie się w Sektorze Sztuki Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida. Ekspozycję dodatkowo będzie można oglądać w Klubie Kuźnia (os. Złotego Wieku 14) do 31 grudnia 2022 r. W trakcie wernisażu będzie można otrzymać bezpłatnie dwa wybrane plakaty (ich liczba jest ograniczona).

Wystawa została zrealizowana w ramach projektu „Sztuka do rzeczy – design w Krakowie”, finansowanego przez Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Krakowie.

Wystawa czynna od 17 listopada 2022 do 31 grudnia 2022 r.

Kontakt:
Galeria Huta Sztuki
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, 31-953 Kraków
tel: 12 644 27 65 (w. 34/25)
b.solecka@okn.edu.pl
hutasztuki@okn.edu.pl

AktualnościAktualnościGaleria Huta SztukiStrona główna

Komentarze są wyłączone.