„Polskie uzdrowiska i okolice” – wystawa Janusza Janasa


29 listopada – 31 grudnia 2019 r.
Sektor Sztuki, os. Górali 5

Wernisaż: 29 listopada 2019 r., godz. 17.00. Wstęp wolny.

Janusz Janas – ur. w 1947 roku – krakowianin, akwarelista, ilustrator. Zapalony turysta, żeglarz organizator rajdów. Na kolejnej już wystawie autor zaprezentuje ponad 20 akwarel przedstawiających polskie uzdrowiska i okolice.
Maluje głównie farbami wodnymi pejzaże i starą, zabytkową architekturę. Z wielką pasją, a co najważniejsze z wielkim wyczuciem formy i znajomości warsztatu. Jego pejzaż jest czysty, bezludny, jakby artysta bał się, że człowiek może to piękno zaburzyć. Ulubione miejsca to Mazury, Suwalszczyzna, Beskidy, Bieszczady i oczywiście – Kraków.
Debiutował na wystawie zbiorowej ‘”Znaki wyobraźni” w Grybowie w 1977 roku, natomiast pierwszą wystawę indywidualną zaprezentował w Piwnicy Brzeskiej, gdzie przez kilka lat miał ekspozycje stałą. Wystawia w wielu galeriach, klubach, ośrodkach kultury. W latach 2002-2005 artysta miał stałą ekspozycję swoich prac w Polish American Art. Galery w Nowym Jorku. Cykl jego obrazów „Polska w akwareli” ozdobił kalendarz na rok 2005 dla Polonii amerykańskiej, a na rok 2007 dla Symposium Cracoviense.
Artysta jest także ilustratorem kilkudziesięciu tomików poetyckich m.in. J. Piątkowskiego i A. Staniszewskiego oraz do miesięcznika „Kraków”.
Janusz Janas jest członkiem grupy twórczej Natura działającej przy Ośrodku Kultury im C. K. Norwida. Działa także w Małopolskim Stowarzyszeniu Twórców Kultury.

Szczegółowe informacje:
Sektor Sztuki Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. 12 644 27 65 wew. 25 lub 34, b.solecka@okn.edu.pl
https://www.facebook.com/oknorwid/

Sektor Sztuki

Komentarze są wyłączone.