Grafika promująca wystawę Teresy Smolarczyk pod tytułem "W poszukiwaniu światła". Abstrakcyjne tło w kolorach niebieskim, żółtym i elementami koloru czerwonego. W centrum złoty prostokąt z imieniem i nazwiskiem autorki oraz tytułem wystawy.

W poszukiwaniu światła – wystawa Teresy Smolarczyk

8 października – 26 października 2021

Wystawa autorstwa Teresy Smolarczyk – krakowskiej artystki, która czerpie inspiracje z natury. Ukazuje ją w swoim abstrakcyjnym, organicznym malarstwie i wypełnia światłem.
Pomarańczowe tło grafiki z elementami szkiców grzybów oraz rzeźb. W środku nazwa wystawy w białym prostokącie.

Szlak plenerowych rzeźb i instalacji nowohuckich – wystawa fotografii i grafiki

27 lipca – 18 sierpnia 2021 r.

Wystawa obejmuje fotografie Krzysztofa Piły, Magdaleny Lis, grafiki Joanny Styrylskiej-Gałażyn oraz projekt graficzny przygotowany przez Delikatesy Projektowe. Odwołuje się do zrealizowanego w 2018 roku wydarzenia objętego patronatem Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego, zrealizowanego w ramach projektu Szlak plenerowych rzeźb i instalacji nowohuckich.

Sara Kalina Czechowska – wystawa malarstwa

24 czerwca -18 lipca 2021 r.

Sara Kalina Czechowska – studentka malarstwa na ASP Kraków. W 2018 roku została stypendystką brytyjskiej fundacji muzycznej Bert Jansch Foundation. Stypendium umożliwiło jej nagranie materiału, który pojawił się na jej pierwszym albumie „Gestures”. W 2020 roku otrzymała stypendium ZAiKS Fundusz Popierania Twórczości.

Mój Superbohater – wystawa prac plastycznych

1-22 czerwca 2021 r.

Na ekspozycji znajdują się prace młodych artystów niepełnosprawnych oraz profesjonalistów, którzy zgodzili się przedstawić superbohaterów z dziecięcych obrazów za pomocą grafiki cyfrowej.

Wystawa odbywa się z okazji Dnia Dziecka w Norwidzie i w ramach Festiwalu Filmowego Osób Niepełnosprawnych FilmON.

Duchy przeszłości – wystawa malarstwa Jakuba Dobosza i Jakuba Cieślaka

25 marca - 18 kwietnia 2021 r.

Wystawa „Duchy Przeszłości” porusza temat otaczającej nas rzeczywistości, pełnej niesprawiedliwości, agresji i przemocy. Przywołuje aspekty niechlubnej przeszłości, o której chcielibyśmy zapomnieć, a która wciąż wkrada się w naszą codzienność.

Autorami wystawy są Jakub Dobosz i Jakub Cieślak - studenci II roku Sztuki i Edukacji na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie z pracowni prof. Romualda Oramusa oraz członkowie Koła Naukowego, którego opiekunem jest dr hab. Marek Batorski.

KrajObrazy – wystawa fotografii autorstwa Beaty Sulikowskiej i Stacha Gacka

23 października 2020 r. - 28 lutego 2021 r.

Beata Sulikowska i Stanisław Gacek to tandem fotograficzny, który na wystawie pt. "KrajObrazy" zaprezentował zdjęcia Nowej Huty. Członkowie Krakowskiego Klubu Fotograficznego pokazali nam zieloną, tajemniczą, industrialną i różnorodną Nową Hutę. Przyglądając się jej z dystansu, pozwolili spojrzeć na naszą dzielnicę z zupełnie odmiennej, nowej perspektywy.

Pod spodem – wystawa fotografii Kazimierza Kubraka i Krzysztofa Ridana

20 września – 20 października 2020 r.

Wystawa autorstwa Krzysztofa Ridana i Kazimierza Kubraka prezentująca fotografie, które powstały podczas ich wspólnych wędrówek po Krakowie, po jego schronach i fortach. Artyści odkrywają przed nami nieznany świat industrialnych podziemi. Zapuszczają się w zapomniane tunele i wpuszczając do nich światło, wydobywają ich ukryte piękno.

Kolaże filmowe – oscarowa historia kina

11 sierpnia - 15 września 2020 r.

Wystawa kadrów i fotosów zaczerpniętych z filmów nagrodzonych Oscarami od lat 50. Na cyfrowych kolażach autorstwa Katarzyny Zakrzewskiej można było zobaczyć osiem oscarowych tytułów. Wystawa skierowana była do wszystkich kinomaniaków oraz tych, którzy pragnęli zapoznać się z wielkimi produkcjami filmowymi, nagrodzonymi statuetką Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej.

„Natura – dwa spojrzenia” – wystawa Urszuli Tatrzańskiej i Katarzyny Miśkiewicz

28 lutego – 23 marca 2020 r.

Katarzyna Miśkiewicz – maluje z pasji, uprawia malarstwo sztalugowe, rysunek oraz tworzy ulotne dzieła z tkaniny. Współpracuje z Fundacją Sztuki Osób Niepełnosprawnych Stańczyk. Bierze czynnie udział w wielu akcjach organizowanych przez Fundację tj. plenery, konkursy, wystawy.

Urszula Tatrzańska – uprawia rysunek, malarstwo olejne, akrylowe, akwarela, collage. Realizuje również małe formy scenograficzne i ilustracje do książek. Poza tworzeniem zajmuje się także terapią poprzez sztukę. Jest autorką wielu programów plastycznych dla osób niepełnosprawnych oraz dwóch publikacji na temat terapii poprzez sztukę.

„Krainą węgla” – wystawa fotografii Jakuba Bartoški i Jiří Benáka

31 stycznia – 26 lutego 2020 r.

Wystawa fotografii Jiří Benáka i Jakuba Bartoška, laureatów nagród Czech Press Photo i Cena Leica Gallery Prague. "20 lat na północy Czech nauczyło nas, że węgiel może brać i dawać szczęście. Los ludzi i oblicze krajobrazu będą nadal naznaczone przez biznes, który powoli znika. Być może ze względu na dynamikę zmian region węgla jest dla nas tak fascynujący." - Jiří Benák i Jakub Bartoška.

„Ikony” – wystawa Ireny Szwałko

9-28 stycznia 2020 r.

Irena Szwałko (ur. w 1934 r. w Katowicach) - ukończyła Liceum Plastyczne pod kierunkiem prof. Adama Hoffmana. Studiowała na wydziale architektury Politechniki Krakowskiej, gdzie naukę rysunku prowadził m. in. prof. Krystyna Wróblewska i prof. Ludomir Śledziński. Dyplom mgr inż. architektury obroniła w 1962 r. W roku 1997 ze względów zdrowotnych zakończyła pracę zawodową, a czas wolny poświęciła na swoje ulubione akwarele. Od 2011 r. pisze ikony, jej fascynacja tym gatunkiem sztuki skupia się na malowaniu wizerunków Madonn. Często wystawia swoje prace z grupa twórczą MIKROFONY. W swoim dorobku ma cztery wystawy indywidualne, m. in. w 2009 roku w Galerii Stańczyk w Krakowie. Bierze również udział w wystawach zbiorowych Fundacji Sztuki Osób Niepełnosprawnych grupy twórczej „W wolnej chwili”.

„Polskie uzdrowiska” – wystawa Janusza Janasa

29 listopada – 31 grudnia 2019 r.

Janusz Janas to krakowianin, akwarelista, ilustrator, a także zapalony turysta, żeglarz i organizator rajdów. Maluje głównie farbami wodnymi pejzaże i starą, zabytkową architekturę. Z wielką pasją, a co najważniejsze z wielkim wyczuciem formy i znajomości warsztatu. Jego pejzaż jest czysty, bezludny, jakby artysta bał się, że człowiek może to piękno zaburzyć. Ulubione miejsca to Mazury, Suwalszczyzna, Beskidy, Bieszczady i oczywiście - Kraków. Na wystawie w Sektorze Sztuki zaprezentował ponad 20 akwarel przedstawiających polskie uzdrowiska i okolice.

„Fantastyki” – wystawa Tomasza Obajtka

18 października -14 listopada 2019 r.

Tomasz Obajtek (ur. w 1989 r.) – ukończył studia magisterskie na kierunku Art&Design na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. W swojej twórczości sięga po różne techniki warsztatowe, takie jak malarstwo, rysunek czy grafika, które łączy artystycznie ze swoją działalnością poetycką. Stara się oddać osobisty stosunek do otaczającego świata, komentując go i wyrażając jednocześnie tęsknotę za metafizyką. Inspiruje się fantastyką, która jest przewodnią metaforą w jego sztuce. Cechuje go dynamika zmian w stylu tworzenia. Na wystawie zaprezentował swoje prace plastyczne oraz poezję.

„Norweski sen” – wystawa fotografii Klaudii Kot

3 października - 20 listopada 2019 r.

Klaudia Kot - absolwentka Akademii Fotografii w Krakowie. Obecnie studiuje na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie - kierunek Intermedia. Swoje prace prezentowała w Polsce, Islandii oraz Norwegii. Współpracowała m.in. z marką odzieżową Dale of Norway, portalem informacyjnym o Krakowie LoveKraków.pl, Krakowskim Biurem Festiwalowym, Stowarzyszeniem Barwy Kultury oraz Szlachetną Paczką. Pracowała jako instruktor fotografii na Campach firmy Chris. Prowadziła warsztaty dla młodzieży i kursy fotografii ogólnej dla dorosłych w Krakowie, współpracując z Wielkopolską Szkołą Fotografii. Jest autorką bloga fotograficznego (www.kotklaudia.blogspot.com), którego prowadziła mieszkając na Islandii, członkiem tamtejszego Polskiego Towarzystwa Fotograficznego (www.Pozytywni.is) oraz Projektu Polska. Jej fotoreportaże z Islandii znalazły się na stronie internetowej Fabryki Podróżnika.

„Czerń i biel” – wystawa Marzeny Sikorskiej

27 września – 16 października 2019 r.

Marzena Sikorska - studentka grafiki reklamowej i edytorskiej na Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie. Swoją przygodę ze sztuką rozpoczęła w autorskiej pracowni rysunku i malarstwa (5th floor studio) Joanny Styrylskiej-Gałażyn. Inspiruje się fotografią analogową oraz współczesną architekturą, która była dla niej silnym impulsem i drogowskazem by odnaleźć własny sposób tworzenia. W swoich czarno-białych pracach stara się pokazać cały swój charakter i sposób w jaki postrzega świat. Jest fanką minimalizmu co również przekłada się na jej styl. Technika której używa to tusz i markery.

„Oblicza miasta. Tkanina artystyczna” – wystawa Jadwigi Styrna-Nawrockiej

6 – 25 września 2019 r.

Jadwiga Styrna-Nawrocka - absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na wydziałach: tkaniny artystycznej (w 1956 r.), malarstwa (w 1960 r.) oraz konserwacji dzieł sztuki (w 1974 r.) Pracowała w Pracowni Konserwacji Zabytków w Krakowie i pracowni Ikon w Fundacji św. Włodzimierza Chrzciciela Rusi Kijowskiej w Krakowie. Od wielu lat oprócz konserwacji zabytków realizuje równocześnie swoje twórcze pasje w innych dziedzinach sztuki. W latach 1997-2013 zainspirowana ikoną wykonała tkaniny o tematyce maryjnej techniką haftu i aplikacji.

Wystawa „Rytm – Struktura – Barwa”

16 czerwca – 20 lipca 2018 r.