fbpx

_

Aktualności w Galerii Huta Sztuki

Kobieta w lewej części zdjęcia odwrócona bokiem do oglądającego. W tle ściana z rzędem prac malarskich.

Wernisaż wystawy „Interpretacje – młode spojrzenie” [GALERIA ZDJĘĆ]

8 marca 2023
24 lutego 2023 r. odbył się wernisaż wystawy pt. „Interpretacje – młode spojrzenie”. Zaprezentowano prace młodzieży zrealizowane w autorskiej Pracowni Rysunku i Malarstwa Loli Styrylskiej. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, która znajduje się we wpisie.
Wielka litera B. Brzuszki na żółto, belka na niebiesko. Białe tło Wystawa biennale. Więcej informacji we wpisie.

18. Międzynarodowe Biennale Plakatu Teatralnego Rzeszów 2022

28 lutego 2023
Prezentacja ponad 20 plakatów nagrodzonych i wyróżnionych na 18. Międzynarodowym Biennale Plakatu Teatralnego Rzeszów 2022. Wydarzenie to jest organizowane od ponad 30 lat przez Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Zapraszamy w godzinach otwarcia Ośrodka Kultury Norwida do 12 kwietnia 2023 r.. Więcej informacji w rozwinięciu.
W tle przedstawiony fragment pracy, który przypomina stertę kości. Dookoła ciemnoniebieski kolor. Galeria Huta Sztuki. Wybrane z kolekcji. Kliknij by poznać więcej szczegółów.

Wystawa „Wybrane z kolekcji”

28 lutego 2023
Przypominamy o możliwości zwiedzania wystawy pt. „Wybrane z kolekcji”. To kolejna odsłona stałej wystawy prezentowanej w Galerii Huta Sztuki. Ekspozycja obejmuje prace kilkudziesięciu artystów ze środowiska artystów Nowej Huty, od socrealistycznych obrazów Erwina Czerwenki, takich jak „Robotnicy na budowie Nowej Huty” czy „Namioty junaków”, po prace członków Grupy Nowohuckiej. Szczegółowe informacje znajdują się w rozwinięciu.
W prawym dolnym rogu czarnobiały wizerunek Norwida. W lewym dolnym rogu czarnobiały wizerunek Tadeusza Różewicza. W prawym górnym rogu notatki Norwida. Ciemnozielone tło. Laboratorium słowa istotnego. Więcej informacji w rozwinięciu.

Laboratorium słowa istotnego. W poszukiwaniu ciszy: Norwid i Różewicz

27 lutego 2023
Kolejna z odsłon LSI jest jednocześnie zaproszeniem, aby te poetyckie przestrzenie rozszerzać na twórców, którzy sięgali po porównywalne do Norwida środki artystycznego wyrazu. W lutym „gościliśmy” Szymborską, a 22 marca 2023 r. o godz. 18:00 zapraszamy twórcę „Niepokoju” i na tym z pewnością nie koniec.
Czarna litera n z kropką na żółtym tle.

Gościnne oprowadzanie w Galerii Huta Sztuki

26 lutego 2023
Wydarzenie w ramach cyklu gościnnych oprowadzań kuratorów i kuratorek, ukazujących nowe, często zaskakujące, ścieżki odczytywania wystawy „Wybrane z kolekcji”. Cykl będzie realizowany od marca do czerwca 2023 roku. Oprowadzania będą odbywać się w wybrany czwartek miesiąca, o godzinie 18:00.
_

NORWID – DOSTĘPNY!

Rysunkowy biało-czarny wizerunek Cypriana Kamila Norwida trzymającego planszę z napisem Norwid-dostępny a pod nim symbole szczególnych potrzeb. Białoniebieskie tło. Z tyłu otwarte drzwi do instytucji. Kliknij by dowiedzieć się więcej od projekcie Norwid-dostępny.

_

Godziny otwarcia:

  • środa: 11:00-16:00
  • czwartek: 11:00-19:00
  • piątek: 11:00-16:00
  • sobota: 11:00-16:00
_

Program na marzec 2023

Biały napis marzec 2023 na zielonym tle. U dołu biały sygnet logotypu Ośrodka Kultury Norwida. Program wydarzeń na marzec 2023 r. Więcej informacji we wpisie.

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida jest Instytucją Kultury Miasta Krakowa.