fbpx
Biała maska na białej ścianie w konturze portalu, drzwi. Biała wstęga pod maską. Różowe tło. Krakowskie kobiety teatru. Wstęp wolny. Więcej informacji w rozwinięciu.

30 marca 2023 r., godz. 18:30
Biblioteka Klubu Kuźnia | Ośrodek Kultury Norwida, os. Złotego Wieku 14

Wstęp wolny.

Porozmawiajmy o kobietach związanych z krakowską sceną teatralną – o Annie Dymnej, Annie Polony, Teresie Budzisz-Krzyżanowskiej czy Danucie Michałowskiej! Okazją ku temu będzie spotkanie pt. „Krakowskie Kobiety Teatru”, na które zapraszamy 30 marca (czwartek) o godz. 18:30 do Biblioteki Klubu Kuźnia (os. Złotego Wieku 14).

Naszą gościnią będzie prof. nadzw. dr hab. Monika Rasiewicz, absolwentka i w latach 1981-2014 wykładowczyni akademicka na Wydziale Aktorskim PWST im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Debiutowała w Teatrze Polskim we Wrocławiu rolą Hermii w „Śnie Nocy Letniej” W. Shakespeare’a w reżyserii Jerzego Grzegorzewskiego. Przez kilkanaście lat była aktorką Państwowego Teatru Starego grając w sztukach reżyserowanych przez: Andrzeja Wajdę, Krystiana Lupę, Zygmunta Hubnera i Tadeusza Bradeckiego. Przez wiele lat była również Kierownikiem Literackim Piwnicy Artystycznej im. Świętego Norberta. Pracowała również jako Profesor w Krakowskiej Akademii Muzycznej na Wydziale Operowym. Obecnie koncertuje z programami muzyczno-poetyckimi we współpracy z Wirtuozem violi da gamba Markiem Skrukwą.

Na podstawie życiorysu i działalności artystycznej wspomnianych krakowskich artystek, a także osobistych doświadczeń Moniki Rasiewicz, będziemy dyskutować o roli kobiet w polskiej sztuce aktorskiej oraz blaskach i cieniach tego zawodu. Spotkanie poprowadzi Szymon Pasek, kulturoznawca i pracownik naszej Biblioteki.

Wydarzenie odbywa się w ramach Miesiąca Krakowianek organizowanego przez Urząd Miasta Krakowa.

Więcej informacji znaleźć można na: www.krakowianki.krakow.pl 

Logotyp Krakowianek. Różowa ramka, w środku kontur długich włosów i korony. U dołu napis małymi literami krakowianki.

 

 

 

 

 

 

Kontakt:
Biblioteka Klubu Kuźnia | Ośrodek Kultury Norwida
os. Złotego Wieku 14, 31-616 Kraków
tel. 12 641 68 75
biblioteka@kuznia.edu.pl
okn.edu.pl/biblioteka-klubu-kuznia
fb.com/BibliotekaKuznia

AktualnościBiblioteka Klubu Kuźnia

Komentarze są wyłączone.