Abstrakcyjna grafika przedstawiająca żółtą książkę, z której wylewają się jasnoniebieskie plamy. Ciemnofioletowe tło. Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych. Książka: Ewa Winnicka, Angole

15 lutego 2022 r., godz. 17:00.
Klub Kuźnia Ośrodka Kultury im. C.K. Norwida, os. Złotego Wieku 14.

Wstęp wolny. 

Reportaż Ewy Winnickiej pt. „Angole”, to historia emigracji opowiedziane przez samych zainteresowanych. Autorka w rozmowach z osobami, które w wyjechały do Wielkiej Brytanii buduje obraz zarówno polskiej społeczności emigracyjnej jak i samych obywateli królestwa. 

„Angole” stanowią tu wyłom – z zewnątrz wyglądają jak kolejna książka z reporterskiej serii Czarnego. W środku jednak znajdziemy nie jedną, a dwie niezależne, choć przeplatające się, opowieści. Autorką jednej z nich jest Ewa Winnicka, a drugiej Mariusz Śmiejek. To fotograficzne opowiadanie jest, co niezwykle ważne, skomponowane jak klasyczny fotoreportaż. Nie stanowi jedynie ilustracji do tekstu. Ma swoje zdjęcie na otwarcie, ma wstęp, kulminację i puentę. To autonomiczna, autorska opowieść. – Filip Springer, XIEGARNIA.PL.

Dyskusyjne Kluby Książki tworzą czytelnicy, których łączy pasja czytania i poznawania nowych książek. Klubowicze spotykają się w raz w miesiącu, żeby dyskutować o wcześniej wybranej i przeczytanej książce. DKK realizowane jest w ramach ogólnopolskiego projektu Instytutu Książki, który promuje czytelnictwo.

Szczegółowe informacje:
Biblioteka Klubu Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
os. Złotego Wieku 14, 31-616 Kraków
tel. 12 641 68 75
biblioteka@kuznia.edu.pl
okn.edu.pl/biblioteka-klubu-kuznia
facebook.com/BibliotekaKuznia

AktualnościBiblioteka Klubu Kuźnia

Komentarze są wyłączone.