fbpx

Dyskusyjny Klub Książki tworzą czytelnicy w różnym wieku. Łączy ich pasja czytania i poznawania nowych książek. Klubowicze spotykają się raz w miesiącu, żeby dyskutować o wcześniej wybranej i przeczytanej książce.

DKK to wspólny projekt Instytutu Książki i bibliotek wojewódzkich, który promuje czytelnictwo. Uczestnikiem może być każdy – to propozycja dla osób, które lubią czytać i rozmawiać o lekturze, poznawać nowych autorów i gatunki literackie. Na spotkaniach rozmawia się o wrażeniach z przeczytanej lektury, o najciekawszych i najśmieszniejszych przygodach tytułowych bohaterów, o tym dlaczego warto tę książkę przeczytać i polecić ją innym. Spotykający się nie muszą prowadzić poważnych dyskusji literackich, ani znać się na literaturze. Najważniejsze jest to, jakie wrażenie wywarła na nich książka.

Dyskusyjny Klub Książki dla młodzieży to grupa, która spotyka się aby czytać książki i wymieniać się spostrzeżeniami oraz informacjami o nowościach i pisarzach.
Uczestnicy spotykają się raz w miesiącu, omawiając jedną książkę i dzieląc się z innymi wrażeniami z przeczytanej lektury.
DKK daje młodzieży możliwość dostępu do atrakcyjnych i wartościowych książek oraz spotkań w miłym gronie.

Prowadzenie: Beata  Oczoś – bibliotekoznawczyni, specjalizująca się w literaturze dla dzieci i młodzieży.

                                                                                                                                    

Szczegółowe informacje:
Biblioteka Główna
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. 12 644 27 65 w. 46, biblioteka@okn.edu.pl
www.biblioteka.okn.edu.pl
www.facebook.com/BibliotekaOKN