fbpx
Dziecko przedstawione czarno-białych kolorach wykonujące eksperyment naukowy z użyciem przyrządów chemicznych. Żólto-zielone tło z namalowanymi budynkami w tym Teatrem Ludowym o kolorowych oknach. Małe laboratorium dziedzictwa.

9 lutego 2022 r., godz. 17:00.
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5.

Wstęp: 15 złotych. Zapisy do 7 lutego przez formularz: [KLIKNIJ TUTAJ]. Obowiązuje limit miejsc z uwagi na ograniczenia epidemiczne.

Nowohuckie upcyklingowe witraże to spotkanie wokół najbardziej charakterystycznych budynków Nowej Huty. Obiekty takie jak Teatr Ludowy, Blok Szwedzki czy Centrum Administracyjne będą miały szansę na nowy wygląd dzięki technice witrażu, ale w recyklingowej odsłonie, bo z wykorzystaniem folii i reklamówek jednorazowych. Na przygotowanych wcześniej bazach będziemy tworzyć budowle w kolorowej lub przezroczystej odsłonie. Głównym celem warsztatów jest rozwój manualny dzieci, kształcenie koncentracji, rozbudzenie kreatywności i zapoznanie uczestników ze sztuką w nowoczesnej formie,  ale także kształtowanie proekologicznych wartości. 

Małe Laboratorium Dziedzictwa – comiesięczne zajęcia dla niewielkiej grupy dzieci o dziedzictwie kulturowym i przyrodniczym, szczególnie Nowej Huty. Każde spotkanie posiada osobny temat. Podczas zajęć prowadzący i uczestnicy wspólnie podróżują po czasie i przestrzeni terenów Nowej Huty, odkrywając nowe tematy i obszary takie jak dziedzictwo niematerialne, architektura, rzeźby plenerowe czy Łąki Nowohuckie. Istotą spotkań jest nie tylko opowiadanie o dziedzictwie, ale przede wszystkim interpretowanie go wspólnie z uczestnikami i pobudzenie ich do własnych przemyśleń. Zgodnie z teorią interpretacji dziedzictwa Freemana Tildena prowadzący starają się wyjaśniać znaczenia i zależności dziedzictwa, dostosowując przekaz do możliwości i kompetencji odbiorców. Poprzez różne interaktywne formy warsztatowe tworzone są warunki do bezpośredniego doświadczania dziedzictwa i eksperymentowania z nim. Proponowana formuła prowadzi do lepszego zrozumienia otaczającej nas rzeczywistości kulturowej i przyrodniczej w jej złożonym całokształcie, a w efekcie do większej troski o nią. 

Honorujemy Krakowską Kartę Rodzinną 3+ i Krakowską Kartę Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem – 50% zniżki dla posiadacza karty po jej okazaniu.

Wydarzenie odbędzie się w rygorze sanitarnym zgodnie z wytycznymi GIS, MKiDN oraz wewnętrznymi regulacjami Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida. Regulaminy wraz z procedurami bezpieczeństwa na czas epidemii COVID-19 znajdują się na stronie http://okn.edu.pl/strona-glowna/regulaminy/. Udział w wydarzeniu oznacza ich akceptację. 

Szczegółowe informacje:
Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. +48 12 644 27 65 w. 47, 21, 20, nhlab@okn.edu.pl
www.nhlab.okn.edu.pl
www.facebook.com/NHlabOKN

AktualnościBez kategoriiNowohuckie Laboratorium Dziedzictwa

Komentarze są wyłączone.