Warsztaty kreatywne z Krakowską Kartą Rodzinną

Ręcznie wykonana ozdoba ludowa - pająki ludowe. Ozdoba wykonana z papieru i bibuły. Wykorzystano materiały papiernicze w intensywnych kolorach: zielonym, fioletowym, różowym.

fot. z Archiwum Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida


Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież na warsztaty kreatywne, organizowane przez Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida. Za okazaniem Krakowskiej Karty Rodzinnej 3+ lub KKR z Niepełnosprawnym Dzieckiem przysługuje 50% rabat.

ARTzona, os. Górali 4
Warsztaty kreatywne dla dzieci w wieku 7-12 lat. Zapisy: j.lachiewicz@okn.edu.pl. Limit miejsc: 15 osób.
Koszt: 30 zł | 1 warsztat

 • 30 stycznia 2023, 10.00-13.00
  Kreatywne przyborniki – warsztaty plastyczne
  Prowadzenie: Agnieszka Pięta-Jadczak
  Uczestnicy i uczestniczki warsztatów wykonają kreatywne przyborniki, czyli opakowania na przybory plastyczne. Do pracy wykorzystają materiały recyklingowe, wzorzyste i kolorowe papiery.
 • 1 lutego, 10.00-13.00
  Mityczny bestiariusz– warsztaty literacko-historyczne
  Prowadzenie: Urszula Czyszczoń-Tłomak
  Gdy za oknem ścina mróz, a słońca brak organizatorzy warsztatów proponują wyprawę do słonecznej Grecji i Rzymu. Jednooki olbrzym? Latający koń? Trzygłowy pies? Wszystkie te dość niezwykłe stworzenia pojawiają się w greckich mitach i fascynują ludzi od wieków. Czy mogą wciąż nas inspirować? Co mówią nam o ludziach tamtych czasów, ich wyobraźni, wiedzy i wrażliwości? Uczestnicy i uczestniczki warsztatów wcielą się role badaczy i badaczek odległych kultur, poszukiwaczy historii niezwykłych, z których wspólnie utkają świat podań i mitów.
 • 3 lutego, 10.00-13.00
  Ludowe pająki dobrych myśli – warsztaty plastyczne
  Prowadzenie: Paulina Maciaszek
  Pająki to ludowe ozdoby tworzone w okresie zimy, najczęściej przed przesileniem zimowym oraz wiosennym. Ich zadaniem jest ochrona domu, zapewnienie zdrowia domownikom i domowniczkom oraz przywołanie dobrych mocy i myśli. Pająki wieszane są w miejscu ważnym dla całej rodziny. Może to być miejsce, gdzie wiszą zdjęcia rodzinne lub prace plastyczne przyniesione ze szkoły. Może to być także miejsce, gdzie wspólnie siadamy do stołu lub miejsce gdzie odrabiamy lekcje. Ważne, by w momencie zawieszenia pająka pomyśleć coś dobrego i uwierzyć w jego moc. Uczestnicy i uczestniczki warsztatów wykonają prostą konstrukcję pająka ludowego na bazie obręczy oraz poszczególne elementy.

Klub Kuźnia, os. Złotego Wieku 14
Warsztaty kreatywne dla dzieci w wieku 7-11 lat.
Zapisy: p.strzoda@kuznia.edu.pl, tel. 12 648 08 86. Liczba miejsc ograniczona.
Koszt: 15 zł | 1 warsztat

 • 6 lutego 2023, godz. 11.30-13.00
  Teatralne czary-mary – warsztaty teatralne
  Prowadzenie: Aleksandra Kowalczyk
  Podczas warsztatów  dzieci poznają tajemnice teatru lalkowego. Staną się twórcami i twórczyniami, uruchomią wyobraźnię dobrze się przy tym bawiąc.
 • 8 lutego 2023, godz. 10.00-11:30
  Street dance – warsztaty taneczne
  Prowadzenie: Aleksandra Rzepa
  Zajęcia z tańca street dance to znakomita okazja do wyrażenia siebie. To jednocześnie forma taneczna, która daje dużą swobodę, łączy w sobie wiele stylów tańca.
 • 8 lutego 2023, godz. 11.30-13.00
  Pejzaż zimowy – warsztaty plastyczne
  Prowadzenie: Paulina Strzoda
  W trakcie zajęć uczestnicy i uczestniczki będą tworzyć pejzaż zimowy w technice kolażu.
 • 10 lutego 2023, godz. 10.00-11:30
  Od pomysłu do produkcji – warsztaty filmowe
  Prowadzenie: Dominik Patoła
  Warsztaty, podczas, których dzieci dowiedzą się, jak zamienić pomysł na film w prawdziwy scenariusz oraz jak powstają sceny filmowe. Będą też miały okazję odegrać scenę przed kamerą.
 • 10 lutego 2023, godz. 11:30-13:00
  Recykling na wesoło – warsztaty plastyczno-teatralne
  Prowadzenie: Paulina Strzoda
  Podczas warsztatów plastyczno-teatralnych dzieci stworzą piękne pacynki, które następnie wykorzystają do ożywienia ich w świecie teatru.

Biblioteka Klubu Kuźnia, os. Złotego Wieku 14
Warsztaty biblioteczne dla dzieci w wieku 7-11 lat.
Zapisy: p.strzoda@kuznia.edu.pl, tel. 12 648 08 86. Liczba miejsc ograniczona.
Koszt: 15 zł

 • 6 lutego 2023, godz. 10.00-11.30
  Baśniowa przygoda w bibliotece
  Prowadzenie: dr Anna Mazela, Szymon Pasek
  Zajęcia wokół tematu biblioteki jako miejsca pełnego tajemnic i magii. Dzieci poznają, czym jest i do czego służy biblioteka, jak wyglądają największe biblioteki świata, same stworzą niesamowite scenariusze bibliotecznych przygód, rozwijając swoją wyobraźnię oraz ucząc się współpracy. Zajęcia uzupełnią też ćwiczenia plastyczne i ogólnorozwojowe.

AktualnościAktualnościAktualnościAktualnościAktualnościARTzonaBiblioteka GłównaBiblioteka Klubu KuźniaKlub KuźniaStrona główna

Komentarze są wyłączone.