fbpx

TATY FEST 2023

Czarna litera n z kropką na różowym tle.

23 czerwca 2023
ARTzona | Ośrodek Kultury Norwida, os. Górali 4

Wstęp wolny. Obowiązują zapisy na adres mailowy: a.pieta-jadczak@okn.edu.pl

TATY FEST to wydarzenie dotyczące relacji, jaka łączy ojca i dziecko. Ojcostwo to przygoda na całe życie, podczas którego ojciec wspiera swoje dziecko w realizacji marzeń, uczy jak radzić sobie z trudnościami i porażkami, pokazuje świat, a przez wspólną zabawę pomaga uwierzyć dziecku w jego potencjał. TATY FEST to przestrzeń, która pomaga na zbliżenie się do swojego dziecka w tej relacji i działania, które inspirują. Zapraszamy Was na warsztaty oscylujące wokół sztuki,  ekologii, natury, sportu i ruchu. Ojcostwo to dobry stan, a TATY FEST to dobry czas, by mu się przyjrzeć. 

Program:

23 czerwca 2023 (piątek), godz. 16:30-17:30
Warsztat eko-kreatywny
Prowadzenie: Julia Lachiewicz i Agnieszka Pięta-Jadczak – edukatorki i animatorki w ARTzonie Ośrodka Kultury Norwida w Krakowie

16:30-17:00  Ścienne makatki z motywem roślinnym (metoda stemplowania)

17:00-17:30: Woskowijki – ekologiczny ,,papier” wielorazowy na przekąski 

Podczas warsztatu kreatywnego będziemy pracować z farbą i…woskiem. W pierwszej części stworzymy płócienne obrazy w formie makatek, na których powstaną obrazy inspirowane roślinami. Podczas drugiej części, stworzymy ekologiczne, wielorazowe opakowania na przekąski, które sprawdzą się świetnie zarówno do zapakowania szkolnego śniadania, jak i na przysmaki piknikowe.

23 czerwca 2023 (piątek), godz. 17:30-19:00
Warsztat leśno-survivalowy
Prowadzenie: Jakub Kałużny

Warsztat dla ojców z dziećmi. Sugerowany wiek dzieci (7+)

Warsztat zaczniemy o rozmowie o lesie, a konkretnie o drzewach i ich różnorodności, aby spojrzeć na niego z innej perspektywy i pogłębić nasze świadome, leśne obserwacje. Następnie dowiemy się co survival i bushcrafting mają wspólnego z naszymi przodkami i czego my potrzebowaliśmy do przetrwania na łonie natury. Poznamy typy schronień, jak przefiltrować wodę, dowiemy się, jak w prawidłowy sposób rozpalić ognisko. Po takich zajęciach żaden biwak nie będzie nam straszny!

23 czerwca 2023 (piątek), godz. 18:00-19:00
Warsztaty bikepacking’owy
Prowadzenie: Paweł Jadczak – instruktor turystyki rowerowej, mechanik rowerowy, wieloletni ,,bikepacker”, turysta i entuzjasta outdooru.

Warsztat dla ojców (można przyjść ze starszym dzieckiem, zainteresowanym tematyką outdoorową)

Warsztat to prawdziwa gratka dla miłośników outdoor’u. Podczas spotkania porozmawiamy o tym, jak wyjść z domu, wyspać się w  lesie i wrócić następnego dnia, nie wychładzając się i nie zostając pożartym przez komary. Wyjaśnimy podstawy pakowania roweru, rozbijania obozu, wieszania hamaka i usuwania drobnych awarii roweru. Przy odrobinie dobrej chęci i dzięki dobremu planowaniu bikepacking może być nie tylko przyjemnym sposobem na jednodniową regenerację, ale także ciekawą możliwością na podróżowanie według swoich zasad. 

Wydarzenie realizowane dzięki wsparciu finansowemu Rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta oraz ArcelorMittal Poland

Partnerzy: MPK S.A. w Krakowie i MPEC S.A.

Kontakt:
ARTzona | Ośrodek Kultury Norwida
os. Górali 4, 31-959 Kraków
tel. 12 644 38 98
artzona@okn.edu.pl
a.pieta-jadczak@okn.edu.pl
f
acebook.com/ARTzonaOKN

ARTzona

Komentarze są wyłączone.