fbpx

PRZESTRZEŃ UWOLNIONA – Twórcze Podróże po Nowej Hucie „Jan Matejko”. WYJĄTKOWE HISTORIE POWSZECHNE. DOM KULTURY.

Infantylna, kolorowa grafika. Na pierwszym planie bajkowe postaci mężczyzny i kobiety, którzy uśmiechają się i przytulają do siebie. Wokół nich liście i trawy. W tle mały domek w brązowych barwach.

21 listopada 2021 r., godz. 11:00.
ARTzona Ośrodek Kultury Norwida, os. Górali 4.

Wstęp wolny. Zapisy: m.hajto@okn.edu.pl. Liczba miejsc ograniczona.

21 listopada 2021 r. o godz. 11:00 zapraszamy do ARTzony Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida (os. Górali 4) na kolejną odsłonę wydarzenia PRZESTRZEŃ UWOLNIONA / Twórcze Podróże po Nowej Hucie. Tym razem bohaterem naszego spotkania stanie się Jan Matejko.

W programie:

– Opowieść o dziejach dawnych Krzesławic, ich kulturze ludowej, historii i dziedzictwie. Poznamy dzieje najbardziej znanego zabytku z tego terenu, czyli dworku Matejki, dowiemy się kto pozował Mistrzowi Janowi do wielkich i znanych obrazów oraz co na terenie Krzesławic robił Hugo Kołłątaj. Narratorem opowieści będzie dr Maria Wąchała-Skindzier z Nowohuckiego Laboratorium Dziedzictwa.

– Rodzinne warsztaty szycia pt. „Patchworkowy Dworek Matejki”. Poprowadzenie: Natasza Winiarska.

Ilość miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy: m.hajto@okn.edu.pl

Wydarzenie realizowane w ramach projektu WYJĄTKOWE HISTORIE POWSZECHNE. DOM KULTURY. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, Miasta Kraków oraz Rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta. Szczegółowe informacje: ARTzona Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 4, 12 644 38 98, koordynatorka: Małgorzata Hajto.

WYJĄTKOWE HISTORIE POWSZECHNE. DOM KULTURY / PRZESTRZEŃ UWOLNIONA. Seria działań otwierających instytucję kultury i wychodzących poza zajmowane budynki i obiekty ale także w sposób symboliczny uwalniająca potencjały kreatywne poprzez inspirację przestrzenią i otaczającym nas światem, jego historiami i opowieściami, eksperymentowanie, improwizowanie, wyzwalanie potencjałów twórczych uczestników.

Wydarzenie odbędzie się w rygorze sanitarnym zgodnie z wytycznymi GIS, MKDNiS oraz wewnętrznymi regulacjami Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida. Regulaminy wraz z procedurami bezpieczeństwa na czas epidemii COVID-19 znajdują się na stronie www.okn.edu.pl.

Szczegółowe informacje:
ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 4, 31-959 Kraków
tel. 12 644 38 98, m.hajto@okn.edu.pl
www.artzona.okn.edu.pl
www.facebook.com/ARTzonaOKN

AktualnościARTzona

Komentarze są wyłączone.