„C’mon C’mon” – pokaz filmu i warsztaty filmoterapii. POTĘGA MARZEŃ. WYJĄTKOWE HISTORIE POWSZECHNE. DOM KULTURY

Kadr z filmu. Mężczyzna z chłopcem na ramionach. Wokół tłum ludzi w małym miasteczku. Fotografia czarnobiała.

25 kwietnia 2022 r., godz. 17:00-21:00.
Kino Studyjne Sfinks, Ośrodek Kultury im. C.K. Norwida, os. Górali 5.

Wstęp wolny. Zapisy: [KLIKNIJ TUTAJ]

Zapraszamy na pokaz filmu i warsztaty filmoterapii dla dorosłych, podczas których kino staje się punktem wyjścia do rozmów i kreatywnych dyskusji o aktualnych problemach i tematach ważnych społecznie, rozmów o emocjach, refleksji nad własnym potencjałem twórczym.

Prowadzenie: Karolina Nowacka i Darek Janiczak.

Spotkanie odbywa się w ramach serii warsztatów POTĘGA MARZEŃ, które są częścią projektu WYJĄTKOWE HISTORIE POWSZECHNE. DOM KULTURY.

„C’mon C’mon” reż. Mike Milla, USA, 2021, 110 min.

Wielki powrót Mike’a Millsa, twórcy niezapomnianych „Debiutantów”, a także spektakularny powrót na ekrany Joaquina Phoenixa, który w „C’mon C’mon” zagrał swoją pierwszą od czasów „Jokera” rolę, zaskakując i całkowicie redefiniując swój wizerunek. Jego bohater – Johnny, dziennikarz radiowy – uczy się uważnie słuchać, budować trwałe więzi, naprawiać błędy przeszłości i… przytulać. Kameralny, przepełniony czułością czarno-biały film Millsa buduje mosty pomiędzy pokoleniami, dodaje otuchy i przykleja plastry na nasze najdotkliwsze rany.

NAGRODY I FESTIWALE

Film Independent Spirit Awards 2022

Nominacje:
– Najlepszy Film;
– Najlepsza Reżyseria;
– Najlepszy Scenariusz;

EnergaCamerimage 2021

Złota Żaba dla Najlepszego Filmu

Nagroda Publiczności

WYJĄTKOWE HISTORIE POWSZECHNE. DOM KULTURY.

Dwuletni projekt wykorzystujący innowacyjne działania artystyczne o charakterze edukacyjnym, integracyjnym i silnym nacechowaniu arteterapeutycznym. Jego celem jest rozbudzenie kreatywności, czynnika warunkującego rozwój społeczności lokalnych, rozwijanie zdolności artystycznych, zaktywizowanie uczestników do działań twórczych, a przede wszystkim procesowe odbudowanie publiczności po czasie kryzysu wywołanego pandemią Covid-19. W programie przedsięwzięcia znalazły się aktywności artystyczno-społeczne oraz interdyscyplinarne wykorzystujące terapeutyczną moc kultury i sztuki. Dzięki realizacji zadania nasz Dom Kultury znowu stanie się miejscem spotkania ludzi o różnorodnych możliwościach i potrzebach twórczych, wrażliwych na piękno, zintegrowanych wokół wspólnego doświadczenia ostatniego czasu, przestrzenią bezpieczną, pozbawioną barier w wyrażaniu własnych emocji, aktywizującą, rozbudzającą kreatywność.

Patroni medialni:

TVP3 Kraków, Meloradio, Dwutygodnik Kraków.pl, Głos. Tygodnik Nowohucki, Kalendarz Imprez Nowohuckich, Kulturatka, Głos Seniora, Rodzinny Kraków.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego oraz Gminy Miejskiej Kraków i Rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta.

Koordynatorka: Małgorzata Hajto.

Szczegółowe informacje:
ARTzona Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 4, 31-959 Kraków
tel. 12 644 38 98
m.hajto@okn.edu.pl
www.artzona.okn.edu.pl
www.facebook.com/ARTzonaOKN

AktualnościAktualnościARTzona

Komentarze są wyłączone.