POTĘGA MARZEŃ – pokaz filmu i warsztaty filmoterapii dla dzieci / WYJĄTKOWE HISTORIE POWSZECHNE. DOM KULTURY

Mała dziewczynka siedząca z wilkiem. W tle krajobraz leśny, drzewa bez liści. Jesienna aura.

29 sierpnia 2022 r., godz. 11:00-14:00.
Studyjne Kino Sfinks Kultury im. C.K. Norwida, os. Górali 5.

Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: [KLIKNIJ TUTAJ]

Zapraszamy na pokaz filmu i warsztaty filmoterapii dla dzieci, podczas których kino staje się punktem wyjścia do rozmów i kreatywnych dyskusji o aktualnych problemach i tematach ważnych społecznie, rozmów o emocjach, refleksji nad własnym potencjałem twórczym.

„Wiki i jej sekret”, reż. Denis Imbert, film familijny, Francja, +8, 85 min.

Twórcy serii „Bella i Sebastian” przedstawiają cudowną opowieść, inspirowaną prawdziwą historią.

Ośmioletnia Wiki, wraz z tatą, przeprowadza się do małego miasteczka w górach. Choć nowe miejsce jest pełne uroku, Wiki tęskni za dawnym życiem. Pewnego dnia dziewczynka dostaje od sąsiada niezwykły prezent – małego, cudownego szczeniaka. W tajemnicy przed tatą zabiera go do domu. Tak zaczyna się historia niezwykłej przyjaźni z wyjątkowym zwierzęciem.

Kiedy dziewczynka dowiaduje się, że jej przyjaciel na czterech łapach to nie jest zwykły psiak, a wilcze szczenię, i że nie będzie mogła go zatrzymać, Wiki za nic w świecie nie chce się z tym pogodzić. Jak w obliczu tego niespodziewanego odkrycia potoczą się ich dalsze losy?

Pełna czułości opowieść dla całej rodziny o dziewczynce, która wychowuje wilcze szczenię, i wrażliwości na naturę, która – choć dzika – jest zarazem krucha.

Spotkanie odbywa się w ramach serii warsztatów POTĘGA MARZEŃ, które są częścią projektu WYJĄTKOWE HISTORIE POWSZECHNE. DOM KULTURY.

Prowadzenie: Karolina Nowacka i Darek Janiczak.

WYJĄTKOWE HISTORIE POWSZECHNE. DOM KULTURY.

Dwuletni projekt wykorzystujący innowacyjne działania artystyczne o charakterze edukacyjnym, integracyjnym i silnym nacechowaniu arteterapeutycznym. Jego celem jest rozbudzenie kreatywności, czynnika warunkującego rozwój społeczności lokalnych, rozwijanie zdolności artystycznych, zaktywizowanie uczestników do działań twórczych, a przede wszystkim procesowe odbudowanie publiczności po czasie kryzysu wywołanego pandemią Covid-19. W programie przedsięwzięcia znalazły się aktywności artystyczno-społeczne oraz interdyscyplinarne wykorzystujące terapeutyczną moc kultury i sztuki. Dzięki realizacji zadania nasz Dom Kultury znowu stanie się miejscem spotkania ludzi o różnorodnych możliwościach i potrzebach twórczych, wrażliwych na piękno, zintegrowanych wokół wspólnego doświadczenia ostatniego czasu, przestrzenią bezpieczną, pozbawioną barier w wyrażaniu własnych emocji, aktywizującą, rozbudzającą kreatywność.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, Miasta Kraków oraz Rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta.

Małgorzata Hajto –  koordynatorka projektu WYJĄTKOWE HISTORIE POWSZECHNE. DOM KULTURY, ARTzona Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 4, 12 644 38 98, m.hajto@okn.edu.pl.

ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
tel. 12 644 38 98, artzona@okn.edu.pl