fbpx

Odważny Festiwal Kreatywności 2021 / WYJĄTKOWE HISTORIE POWSZECHNE. DOM KULTURY

W centrum grafiki oko. W tęczówce elementy malowanej roślinności. Niebiesko-zielone tło. Odważny Festiwal Kreatywności 2021. ARTzona Ośrodek Kultury imienia Cypriana Kamila Norwida, osiedle Górali 4, 31 959 Kraków. Od czwartego do dwudziestego listopada 2021.

4-20 listopada 2021 r.

ARTzona Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 4.

Wstęp wolny. Zapisy od 25 października (m.hajto@okn.edu.pl). Liczba miejsc ograniczona.

Odważny Festiwal Kreatywności 2021 jest dedykowany zarówno amatorom jak i profesjonalistom, którzy chcą żyć kreatywnie i twórczo. Podczas warsztatów edukacyjno-rozwojowych, przy użyciu odpowiednich technik i narzędzi, uczestnicy poznają proces pracy z sobą, własnymi blokadami oraz sposobami na rozwinięcie naturalnej ekspresji siebie.

Odwaga i kreatywność to hasła przewodnie festiwalu. Mają one rozbudzić potencjał uczestników, aby zdecydowanie mogli urzeczywistniać swoje marzenia, na których realizację nigdy nie jest za późno. W centrum Festiwalu stawiamy Ciebie – Artystę, który aby tworzyć szczerze i autentycznie najpierw musi zadbać o siebie, swój dobrostan i wyzbycie się barier tkwiących zarówno w ciele jak i umyśle. Wtedy proces tworzenia podąża nieskrępowanie za intuicją, a przekaz jest szczery i otwarty. Zdajemy sobie jednak sprawę jak wiele czynników staje naprzeciw tym planom, kryzysy, obawy, złe emocje. Dlatego Odważny Festiwal Kreatywności 2021 jest wzmacniającą propozycją dla każdego twórcy, bez względu na stopień zaawansowania swojej działalności.
W ramach Odważnego Festiwalu Kreatywności warsztaty przeprowadzą eksperci/tki i specjaliści/tki z zakresu artcoachingu, psychologii biznesu, arteterapii, ale spotkamy się także z artystami i instruktorami.

Harmonogram:

Wydarzenie towarzyszące:
3 listopada 2021 – 19 stycznia 2022 r. (cyklicznie w każdą środę).
„#NowyPoczątek”- 12 tygodniowy projekt, jak być kreatywnym i żyć z pasją.
Prowadzenie: Ewelina Stępnicka
„Nigdy nie jest za późno na nowy początek” czyli nowa książka Julii Cameron. Wystarczy przyjść na live’a w każdą środę o godz. 19:00 na Facebook lub Instagram Eweliny Stępnickiej, lub odsłuchać go w swoim czasie. Live’y będą zapisane również na Youtube Eweliny.
Wydarzenie online, szczegóły: www.facebook.com/oceanswiadomosci.

WARSZTATY: Artysta w kryzysie | Model biznesowy | Czas:
4 listopada, godz. 18:00-21:00 – ,,Dźwięk i przestrzeń” – warsztat mis i gongów.
Prowadzenie: Krystian Truchalski.
Cały otaczający nas wszechświat znajduje się w stanie ciągłych wibracji. Wszystko jest w nieustannym ruchu, wytwarzając w ten sposób drgania, które możemy odbierać jako dźwięki. Wypełniają one przestrzeń. Nawet jeśli nie słyszymy dźwięku nie oznacza że go nie ma. Cisza również jest muzyką. Zapraszam Cię do świata dźwięku i ciszy w którym odpoczniesz, doświadczysz relaksu, wibracji i odprężenia.

6 listopada, godz. 14:30-18:30 – „Podróż do świata rytmu” – psychofreski / wspólne intuicyjne malowanie w rytm bębnów afrykańskich.
Prowadzenie: Krystian Truchalski i Marta Kozłowska.

Zapraszamy Cię, bez względu na umiejętności, do wspólnej przygody, gdzie będziemy się relaksować, tworzyć, szukać siebie i naturalnego sposobu ekspresji zgodnego z rytmem serca.
Jak powiedział Albert Einstein „Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona”. Idąc tym tropem chcemy zaproponować Ci bezpieczną przestrzeń, pełną akceptacji, bez porównywania i oceniania, ponieważ żeby tworzyć potrzebujesz poczuć się swobodnie, wyciszyć umysł i połączyć się z intuicją, gdy poczujesz się w pełni sobą, Twój umysł staje się otwarty i kreatywny. Tym samym daje szansę wiedzy, która bierze swój początek w wyobraźni.
„Wszystko, co możesz sobie wyobrazić, jest prawdziwe” – Pablo Picasso
Zapewniamy wszystkie potrzebne materiały: płótna, farby, itp. Efektem wspólnego malowania będzie wystawa w ARTzonie.

Introspekcja artystyczna, czyli jak tworzyć zgodnie ze sobą (cykl warsztatów):
IDEA WARSZTATÓW: Portfolio to nie po prostu zbiór najlepszych prac. Promowanie swoich dzieł i projektów nie polega na rozpychaniu się łokciami w ciasnych światach mediów społecznościowych i galerii. Jak więc jest naprawdę? W jaki sposób zbudować dojrzałą relację ze sztuką i mądrze zarządzać procesem twórczym? To kwestia introspekcji artystycznej.
Prowadzenie: dr Aga Szuścik.
10 listopada, godz. 17:30-20:30 – „Droga artysty”.
Jak i po co zostać artystą? Czy w dzisiejszym świecie jest to wyjątkowo trudne lub wyjątkowo łatwe? Genezy, motywacje, plany, misje – gdzie tego szukać i na ile jest to potrzebne? A ja – czy na pewno jestem artystą? Oprócz odpowiedzi na te pytania, na spotkaniu także praktyczny warsztat, dzięki któremu wytyczysz swoją artystyczną drogę.

12 listopada, godz. 17:30-20:30 – „Wycennik”.
Na czym polega praca artysty? Czy to zawód jak każdy inny? Pasja i praca – lepiej razem czy osobno? Czy artysta umie pracować z klientem? Czy wypada zarabiać na tworzeniu? Czy istnieje artystyczne work-life balance? Jak zarządzać przestrzenią pracowni i czasem kreowania? Oprócz odpowiedzi na te pytania, na spotkaniu nauczysz się wyceniać swoją pracę.

15 listopada, godz. 17:30-20:30 – „Styl w słoiku”.
Jak zbudować skuteczne portfolio? Skąd brać pomysły zgodne z rytmem własnego serca? Jak tworzyć zdrowo dla siebie? Czy można uwolnić swój styl w oparciu o samopoznanie? Jak stworzyć autentyczne dzieło artystyczne?? Oprócz odpowiedzi na te pytania, w czasie praktycznego warsztatu dowiesz się, co i jak chcesz tworzyć.

18 listopada, godz. 17:00-21:00 – Artysta kontra świat – warsztat odwagi w autoprezentacji.
Prowadzenie: Wiktor Michałkiewicz z Artist in Bloom.
Warsztat skierowany do osób, które zawodowo lub amatorsko zajmują się twórczością i chciałyby się dowiedzieć jak dotrzeć do szerszej publiczności. W trakcie zajęć łączących teorię, praktykę i case studies artystów, których kariera rozpoczęła się wystawami w Polsce, a rozwija w galeriach w Paryżu, Londynie i Nowym Jorku. Spróbujemy odkryć i przeanalizować sposób na sukces.
Celem warsztatu jest rozpoznanie sposobów na wyjście ze swoją twórczością w świat, nabranie pewności w autoprezentacji i nabycie umiejętności rozwoju poprzez kontakt z krytyką (nie tylko tą konstruktywną).
Po warsztacie uczestnicy i uczestniczki:
● zyskają świadomość swojej historii jako twórców, oraz nabędą umiejętności opowiadania jej z pewnością siebie,
● poznają elementy autoprezentacji i zarządzania emocjami w sytuacjach stresowych,
● poznają sposoby na transformację krytyki w narzędzie rozwoju,
● poznają sposoby na budowanie wspierających relacji zawodowych,
● opracują (odważny) plan rozwoju twórczego i poznają sposoby na przekucie marzeń w konkretny plan działania

20 listopada, godz. 12:00-16:00 – Psychofreski /Wspólne Intuicyjne malowanie przy muzyce na żywo oraz wernisaż
Prowadzenie: Agata Brzóska.
Wydarzenie pełne swobodnej twórczości dla chętnych do wspólnej improwizacji wizualnej, podczas którego będziemy wspólnie tworzyć albo spokojnie obserwować. Każdy, niezależnie od umiejętności, będzie miał szansę spontanicznie się przyłączyć. Zapraszamy artystów, amatorów, zawodowców, malujących, fotografów, pisarzy, zaciekawionych i poszukujących. Połączy nas swobodne tworzenie.
Celem spotkania jest przekraczanie granic twórczych, odkrycie własnych możliwości, doświadczanie atmosfery kreatywnej zabawy, po prostu bycie…
Zapewniamy wszystkie potrzebne materiały: płótna, farby, itp. Efektem wspólnego malowania będzie wystawa w ARTzonie.

Odważny Festiwal Kreatywności w ARTzonie realizowany jest w ramach projektu WYJĄTKOWE HISTORIE POWSZECHNE. DOM KULTURY. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, Miasta Kraków oraz Rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta.

Szczegółowe informacje:
ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 4, 31-959 Kraków
tel. 12 644 38 98, m.hajto@okn.edu.pl
www.artzona.okn.edu.pl
www.facebook.com/ARTzonaOKN

AktualnościAktualnościARTzona

Komentarze są wyłączone.