fbpx

Natura Zabawy – stwórz z nami naturalny plac zabaw pełen aktywności dla dzieci / Rodzinna Rezydencja Artystyczna w ARTzonie. WYJĄTKOWE HISTORIE POWSZECHNE. DOM KULTURY

Malowany chłopiec z krótkimi różowymi włosami i dziewczynka z długimi czerwonymi włosami bawią się z niebieskimi i białymi ptaszkami na łące. W tle domek z czerwonym dachem i dymkiem unoszącym się z komina. Niebiesko-białe niebo z ocami i delikatnym uśmiechem. Potęga marzeń. Wyjątkowe historie powszechne dom kultury. 2022. Więcej informacji we wpisie.

3 września 2022 r., godz. 10:00-13:00.
ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 4.

Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: p.maciaszek@okn.edu.pl

Wspólnie z rodziną Walkosz-Jamborów: Joanną, Piotrem, Marcelem i Kornelem zapraszamy na sobotnią dawkę zabawy i aktywności. Wydarzenie pt. Natura Zabawy – stwórz z nami naturalny plac zabaw pełen aktywności dla dzieci to wyjątkowa Rodzinna Rezydencja Artystyczna, podczas której będziemy pracować z naturalnymi materiałami, bawić się wykorzystując znane przeszkody i samodzielnie zrobione przedmioty. 

W programie m.in. warsztaty architektoniczne „Stwórz z nami miasto!”, warsztaty tkackie „Tkanie roślinami” oraz wolna strefa zabawy  z naturalnym placem zabaw. Tego dnia będziemy bawić się w domku na trawie, puszczać kule w nietypowych kulodromach, spacerować naturalną ścieżką sensoryczną czy robić babki w piaskownicy z jadalnym piaskiem.

Liczba miejsc ograniczona. 

O przyjęciu na warsztaty poinformujemy mailowo.

Program:

10:00-12:00
Stwórz z nami miasto! – rodzinne warsztaty architektoniczne
Prowadzenie: Joanna i Piotr Walkosz-Jambor.

Z czego składa się miasto? Jakie jego elementy są niezbędne aby się tam dobrze czuć, sprawnie przemieszczać i bawić? Podczas warsztatów uczestniczące rodziny zostaną podzielone na zespoły do zadań specjalnych, które zbudują m.in. ekologiczną elektronie wiatrową, nowoczesny budynek straży pożarnej, roślinną oczyszczalnie ścieków czy szpital przyjazny pacjentom. Z naturalnych materiałów i ciekawych pomysłów powstanie miasto marzeń, w którym chętnie zamieszkałby każdy Ziemianin. 

Na warsztaty zapraszamy rodziców z dziećmi w wieku 3-10 lat.

10:00-11:00
Tkanie roślinami – rodzinne warsztaty rękodzielnicze
Prowadzenie: Paulina Maciaszek.

W dawnych czasach pleciono i tkano maty z traw, kwiatów i ziół. Wykosztowano patyki, z których tworzono stelaż, a pomiędzy wkładano rośliny przeznaczone do suszenia.  Utkane obrazy stawały się nie tylko ozdobą, ale także tworzyły w domu zdrową i sprzyjającą atmosferę. Podczas warsztatów cofniemy się nieco w czasie i sięgając po naturalne materiały, siłą własnych rąk i dobrych myśli zapleciemy obrazy pełne roślin.
Na warsztaty zapraszamy wszystkich bez ograniczeń wiekowych. 

WOLNA STREFA ZABAWY:
– naturalna ścieżka sensoryczna;
– piaskownica z jadalnym piaskiem;
– kulodromy i aktywności zręcznościowe;
– domek na trawie;
– mini staw i wiele innych.

Rodzinne Rezydencje Artystyczne w ARTzonie realizowane są w ramach projektu WYJĄTKOWE HISTORIE POWSZECHNE. DOM KULTURY. 

Koordynatorka: Małgorzata Hajto, m.hajto@okn.edu.pl

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, Miasta Kraków oraz Rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta. 

Szczegółowe informacje:
ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 4, 31-959 Kraków
tel. 12 644 38 98,
www.artzona.okn.edu.pl 
www.facebook.com/ARTzonaOKN

AktualnościARTzona

Komentarze są wyłączone.