fbpx

Klub Rodziców w ARTzonie / program na kwiecień 2023

Program na kwiecień 2023:

4 kwietnia 2023 | 17:00-19:00
Album na zdjęcia – warsztaty papiernicze dla mam (gr. 2)
Prowadzenie: Agnieszka Pięta-Jadczak
[LINK DO FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO]
Liczba miejsc ograniczona: 10 osób.

UWAGA! Warsztaty dla rodziców / opiekunów dzieci do lat 3  / osób spodziewających się dziecka. Ze względu na specyfikę warsztatu, prosimy aby w warsztacie uczestniczyły tylko osoby dorosłe.

Wspólnie stworzymy album na sprężynie o formacie A5 z 20-stoma kartami. Użyjemy papieru w pięknym, brązowym odcieniu i bardzo wysokiej gramaturze typu craft. Warsztat będzie obejmował dziurkowanie kart na bindownicy oraz podstawy introligatorstwa: oprawianie okładek w tkaninę bawełnianą oraz zastosowanie wyklejki.

Prowadzenie: Agnieszka Pięta-Jadczak— pomysłodawczyni i koordynatorka Otwartej Pracowni Papierniczej oraz Kółka Graficznego w ARTzonie | Ośrodek Kultury Norwida, absolwentka edytorstwa i komunikacji medialnej na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Studiowała także porównawcze studia cywilizacji na Uniwersytecie Jagiellońskim. Posiada dyplom ukończenia kursu kompetencji ogólnych w technice rękodzieła jakim jest papier czerpany i sitodruk, który uprawnia do prowadzenia własnej pracowni rękodzielniczej. Od pięciu lat prowadzi autorski projekt papierniczo-wydawniczy TakSięSkłada. Laureatka konkursu graficznego ,,Visión de Ilustración” (Meksyk). Absolwentka kursu projektowego Kopublikacja (organizatorzy: Pillcrow, Galeria Dizajn BWA Wrocław i Międzynarodowy Festiwal Opowiadania). Absolwentka licznych kursów, warsztatów i szkoleń z zakresu papiernictwa, introligatorstwa oraz projektowania.

5, 19 kwietnia 2023 | 10.00 (gr. 1), 11.00 (gr. 2)
MuzykujMY! – warsztaty muzyczne dla rodziców z dziećmi do lat 3
Prowadzenie: Gabriela Dec.
1 grupa (10:00-10:45) – rodzice i dzieci w wieku 0-1,5 roku (10 par)
2 grupa (11:00-11:45) – rodzice i dzieci w wieku 1,5-3 lata (10 par)
[LINK DO FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO]

MuzykujMY! to warsztaty składające się z nauki prostych rytmiczanek, piosenek oraz układów tanecznych, w których aktywny udział biorą wszyscy uczestnicy – dorośli i dzieci. Pojawią się perkusjonalia, zabawy z chustą animacyjną oraz różne niespodzianki i żywy akompaniament ukulele. Zajęcia zawierają elementy metody Gordona, Batti Strauss oraz Pomelody.

Gabriela Dec – magistra pedagogiki, animatorka społeczno-kulturowa i instrumentalistka. Od kilku lat spełnia się zawodowo jako nauczycielka gry na pianinie, instruktorka zajęć umuzykalniających oraz koordynatorka jednego z krakowskich klubów kultury. Prowadzone przez nią zajęcia skupione są przede wszystkim na swobodnym muzykowaniu z elementami improwizacji i dobrej zabawie z muzyką

12 kwietnia 2023 |  10:00-12:00
Szyjemy zabawkę sensoryczną – biedronka
Prowadzenie: Natasza Winiarska.
[LINK DO FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO]

Podczas warsztatów uszyjemy sensoryczną biedronkę, który zagrzechocze przy Waszej wspólnej z dzieckiem zabawie. Będziemy wycinać, zszywać ręcznie i na maszynie. Zapraszamy również bez umiejętności szycia.

Natasza Winiarska – absolwentka Studium Projektowania i Konstruowania Odzieży. Laureatka Ogólnopolskiego Konkursie Projektowania „Złota Nitka”. Od ponad 10  lat organizuje i prowadzi warsztaty  bazujące na  technice szycia zarówno dla  dzieci, jak i rodziców z dziećmi. Zajęcia te odbywają się w szkołach, przedszkolach i domach kultury, ciesząc się ogromnym zainteresowaniem. Propaguje ideę szycia powszechnego, czerpiąc inspirację z radości jaką daje ta niezwykła umiejętność. Jej szczególną pasją są tkaniny artystyczne tworzone techniką patchworkową. To szczególne zamiłowanie do patchworku zaowocowało wieloma pracami tworzonymi w tej technice.

Na co dzień pracuje w Teatrze Starym w Krakowie, jako garderobiana opiekuje się kostiumami teatralnymi i aktorami w czasie prób i spektakli. Mama trojga dzieci, pasjonatka górskich wędrówek i ekologii.

13, 20, 27 kwietnia 2023 | 10:30-11:30
Joga dla rodziców z dziećmi
Prowadzenie: Anna Wołos z Miś Jogin
[LINK DO FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO]

14 kwietnia 2023 | 10:00-11:00 (gr. 1), 11:00-12:00 (gr. 2)
Sensomotoryka smyka bryka
Prowadzenie: Anna Widzyk-Kampa.
[LINK DO FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO]

Podczas warsztatów będziemy eksperymentować i doświadczać wszystkimi zmysłami, pobudzać małą (sprawność ruchową dłoni) i dużą (ogólną sprawność fizyczną) motorykę. Proponowane twórcze zabawy wspierają harmonijny rozwój dziecka, rozwijają ciekawość, kreatywność i pewność siebie.

Prowadzenie: Anna Widzyk-Kampa – mgra sztuki, malarka, pedagożka pracująca w oparciu o twórcze metody, założycielka kolektywu Manula /www.manula.pl/. Mama dwójki dzieci.

18 kwietnia 2023 | 10:30-12:30
Dobre (przy)wiązanie – warsztaty wiązania chust plecak (dla osób spodziewających się dziecka, dla rodziców dzieci od 5 miesiąca życia)
Prowadzenie: Wanda Hałuniewicz.
[LINK DO FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO]

Kilkumetrowy barwny pas materiału służy nie tylko do przytwierdzenia dziecka do opiekuna w taki sposób, żeby uwolnić ręce. Chusta dba o wygodę, zdrowy kręgosłup i dobre samopoczucie noszonego i noszącego. Chusta pomaga w tworzeniu dobrej więzi. Zapraszamy do wspólnej nauki wiązania – nauczymy się, jak zrobić to sprawnie i dobrze! Na warsztaty zapraszamy rodziców z maluchami od 5. miesiąca życia.

Wanda Hałuniewicz – certyfikowana doradczyni noszenia ClauWi.

18 kwietnia 2023 | 16:00-18:00
Warsztaty z baśniami
Prowadzenie: Krystian Truchalski.
[LINK DO FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO]

Serdecznie zapraszamy rodziców z dziećmi na spotkanie z baśniami świata, pełne przygód, mądrych opowieści, ciekawych zwrotów akcji. Warsztaty to przestrzeń, w której za pomocą słowa, gestu, wzroku, dźwięku, ruchu ciała, tkane są różne opowieści. 

Krystian Truchalski – animator kultury, opowiadacz/storyteller, muzyk, pedagog, terapeuta SI. Ukończył studia na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie na kierunku oligofrenopedagogika. Specjalizuje się w warsztatach muzycznych, terapeutycznych  i storytellingowych.

26 kwietnia 2023 | 10:30-13:00
Swobodny ruch z dzieckiem – wspólna praktyka i wymiana doświadczeń
Prowadzenie: Zofia Noworól-Ostrowska.
[LINK DO FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO]

Na początku porozmawiamy o tym, dlaczego warto się ruszać z dzieckiem i podzielimy się swoimi doświadczeniami. Następnie będziemy podążać za ruchem dzieci na różne sposoby, żeby lepiej zrozumieć ich rozwój motoryczny oraz nawiązać szczególny rodzaj komunikacji, adekwatny do rozwoju każdego dziecka. W drugiej części zajęć poruszamy się razem do muzyki. Na koniec zajęć wykorzystamy proste techniki masażu na uspokojenie dzieci po stymulacji. 

Zofia Noworól-Ostrowska – jestem nauczycielką jogi, technik somatycznych i różnych form ruchu/tańca, bywam choreografką i badaczką. Od lat pracuję z ludźmi wspierając ich w odzyskiwaniu świadomej relacji z ciałem/sobą. Wierzę w moc kobiecej wspólnoty, transformacyjne działanie obecności oraz podążanie za własnym procesem obecnym w snach i doświadczeniach ciała. W pracy kieruję się przekonaniem, że przyjemność i zabawa to kluczowe ścieżki odkrywania swojego potencjału.

Kontakt:
ARTzona | Ośrodek Kultury Norwida
os. Górali 4, 31-959 Kraków
tel. 12 644 38 98
artzona@okn.edu.pl
j.lachiewicz@okn.edu.pl
www.facebook.com/ARTzonaOKN

ARTzona

Komentarze są wyłączone.