Klub Rodziców w ARTzonie / program na czerwiec

Klub Rodziców w ARTzonie / online

Klub Rodziców w ARTzonie to spotkania w ciepłej i przyjemnej przestrzeni, w której zarówno dorośli, jak i dzieci mogą czuć się bezpiecznie. Tutaj rodzice mają okazję wziąć udział w zajęciach edukacyjnych, warsztatach oraz spotkaniach ze specjalistami. Korzystając z idei naturalnego rodzicielstwa, opartego na nawiązywaniu bliskiej relacji pomiędzy rodzicami a dzieckiem i wspólnego spędzania czasu, chcemy wzmacniać i budować więzi rodzinne.

W Klubie Rodziców w ARTzonie nie brakuje spotkań ze specjalistami, takimi jak dietetycy, pedagodzy, fizjoterapeuci, doradcy laktacyjni, psycholodzy czy ratownicy medyczni. Nie brakuje również warsztatów ogólnorozwojowych dla małych dzieci: zajęć wspomagających rozwój metodą Feldenkraisa i Child Space, masażu Shantala, zabaw podłogowych dla dzieci, a także ekowarsztatów DIY, na których powstają sensoryczne zabawki, książeczki i tablice sensoryczne dla niemowląt. Atmosfera miejsca sprzyja spotkaniom: komfortowe pufy, dywany, maty – wszystko idealnie dostosowane dla rodziców z dziećmi.

W Klubie Rodziców organizowane są także spotkania dla osób spodziewających się dziecka – warsztaty przygotowujące do porodu.

Koordynatorka: Katarzyna Szczęśniak, tel. 12 644 38 98

Program na czerwiec:

14, 21.06, godz. 10:30-11:30
ARTzona, os. Górali 4 | zapisy przez formularz
JOGA DLA RODZICÓW
Prowadzenie: Olga Lopatina.

17, 24.06, godz. 11:00-13:00
Online: ClickMeeting | zapisy przez formularz (wkrótce)
PORÓD W GŁĘBOKIM RELAKSIE
Prowadzenie: Paulina Łasak-Ponikło.

Poród w głębokim relaksie, czyli hipnoporód, to poród podczas, którego kobieta jest zrelaksowana, jej ciało rozluźnione, a ona sama potrafi dobrze radzić sobie z lękiem, czuje spokój i zaufanie. Warunkiem osiągnięcia takiego stanu podczas porodu są regularnie wykonywane ćwiczenia relaksacyjne przed porodem, podczas których kobieta uwalnia lęk, buduje pozytywny obraz porodu i pewność siebie. W stan rozluźnienia podczas porodu wprowadza się sama, może jej w tym pomóc osoba towarzysząca. Podczas warsztatów przedstawione zostaną główne założenia hipnoporodu oraz odbędą się ćwiczenia relaksacyjne.  Każda uczestniczka otrzyma dostęp do jednego nagrania relaksacji online.

22.06, godz. 11:00-13:00
Online: ClickMeeting | zapisy przez formularz (wkrótce)
OD ROLNIKA, BEZ POŚREDNIKA, CZYLI PROSTE SPOSOBY NA BEZPIECZNĄ I NIEDROGĄ ŻYWNOŚĆ
Prowadzenie: Emilia Walczyk-Tytko.

Na spotkaniu poznamy alternatywne i kreatywne sposoby zaopatrywania się w bezpieczną żywność, która nie kosztuje majątku. Przyjrzymy się bliżej nawozom oraz pestycydom. Przekonamy się, która żywność jest najbardziej zanieczyszczona oraz kiedy warto sięgnąć po certyfikat „BIO”. Nauczymy się nowych, zdrowszych metod pichcenia obiadu. Nie zabraknie także pokazu praktycznych trików, np. neutralizacji pestycydów. Dołącz i zobacz, ile możesz zrobić!

23.06, godz. 12:00-14:00
ARTzona, os. Górali 4 | zapisy przez formularz (wkrótce)
CZY TO CO MAM, DEFINIUJE TO KIM JESTEM? O KONSUMPCJONIZMIE, KOBIETACH I PEWNOŚCI SIEBIE
Prowadzenie: Żaneta Lipiec-Goj.

Dofinansowano ze środków Rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta oraz ArcelorMittal Poland.

Katarzyna Szczęśniak
k.szczesniak@okn.edu.pl lub klubrodzicow@okn.edu.pl