fbpx

KULTURA. PRZESTRZENIE INSPIRACJI / Sąsiedzi – fotograficzne studio portretowe

Dwoje ludzi robiących zdjęcia. Siedzą przy stoliku. Fotografia w kolorach czarno-białych z elementami kolorów niebieskiego i czerwonego w tle.

Sąsiedzkie studio fotograficzne to miejsce spotkania dla sąsiadów. Będzie okazją dla mieszkańców, aby zapozować do fotografii razem z sąsiadem lub sąsiadką. Można będzie też przyjść samemu i poznać sąsiada z okolicy. Przez dwa i pół dnia fragment ogródka ARTzony zamieni się w sąsiedzką przestrzeń, do której zaproszeni są wszyscy. Fotografie stworzą mini wystawę oraz trafią, jako pamiątka, dla wszystkich, którzy wezmą udział w sesji. Działanie jest bezpłatne, otwarte dla wszystkich sąsiadów z Nowej Huty.

Chcemy w ten sposób celebrować relacje sąsiedzkie.

Kiedy fotografujemy?

18.09.2021 r. (sobota), godz. 11:00-14:00 i 15:00-18:00
19.09.2021 r. (niedziela), godz. 11:00-14:00 i 15:00-18:00
20.09.2021 r. (poniedziałek), godz. 15:00-18:00

Gdzie fotografujemy?
Tajemniczy Ogród przy ARTzonie OKN, os. Górali 4

Gospodarzem sąsiedzkiego studia fotograficznego jest Paweł Ogrodzki, fotograf i animator kultury, zainteresowany tematem sąsiedztwa, relacji międzyludzkich. Fotograf zaproponuje wykonanie portretów z sąsiadem/sąsiadką. Osoby zostaną zaproszone do zaproszenie do wzbogacenia portretu sąsiedzkiego przedmiotem, przyniesionym z domu. Spróbujemy porozmawiać na ten temat – dlaczego właśnie ta rzecz. A sąsiedzi będą mogli odebrać swoje fotografie podczas finału wydarzenia już 3 października 2021 r. w ARTzonie. Finałem działań będzie zaaranżowanie przestrzeni spotkania dla sąsiadów, wernisaż wystawy zbierającej portrety i wspólna celebracja, na którą zaprosimy całą sąsiedzką społeczność.

SĄSIEDZI – sąsiedzkie studio fotograficzne jest zwycięskim projektem w konkursie na Rezydencję Animacyjną w ARTzonie, realizowaną w ramach projektu Kultura. Przestrzenie Inspiracji 2021. Więcej informacji na temat projektu TUTAJ.

Paweł Ogrodzki – fotograf, trener, animator kultury, z wykształcenia socjolog, z zamiłowania antropolog i dokumentalista. Wiele jego projektów osadzonych jest w nurcie sztuki ze społecznością i animacji kultury, gdzie istotnym celem i materią artystyczną są relacje społeczne, miedzyluydzkie. Autor dokumentacji fotograficznych, zwłaszcza artystycznej dokumentacji spektakli, warsztatów i performansów, m.in. Laboratorium Teatralno-Społecznego. Fotograf relacji, również w ramach prowadzonej działalności komercyjnej. Od dawna związany blisko ze SLOTem, gdzie od 7 lat jest koordynatorem programu warsztatów Slot Art Festivalu. Członek grupy artystów, badaczy i etnografów, tworzącej Kolektyw Terenowy. Od 2 lat współtworzy Grupę Performatywną Chłopaki i promuje ideę spotkań w kręgu, zwłaszcza wśród osób socjalizowanych do ról męskich.

Szczegółowe informacje: ARTzona Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 4, 12 644 38 98.

————————————————

Konkurs REZYDENCJA ANIMACYJNA w ARTzonie 2021
realizowana w ramach projektu KULTURA. PRZESTRZENIE INSPIRACJI 2021,
dofinansowanego z Programu Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – program Edukacja kulturalna 2021 oraz Gminy Miejskiej Kraków.

Aktualności

Komentarze są wyłączone.