fbpx

Mała LETNIA AKADEMIA FOLKLORU – PRZĄŚNICZKA. Premiera wydawnictwa muzyczno-filmowego

Grafika promująca wydarzenie "Mała letnia akademia folkloru". Wzornictwo ludowe w kolorach zielonym, pomarańczowym i fioletowym oraz nazwa inicjatywy w czarnym kwadracie w prawym dolnym rogu.

18 września 2021 r., godz. 16:00
ARTzona, os. Górali 4

Premiera wydawnictwa muzyczno-filmowego, na które złoży się nagranie pieśni skomponowanej przez Stanisława Moniuszko do słów Jana Czeczota w aranżacji Andrzeja Zagajewskiego oraz specjalnie przygotowany wideoklip. Nagranie w wykonaniu Chóru Ludowego z Nowej Huty sekcja dziecięca zrealizowano w studio nagrań Stylowa Nowa Huta w ARTzonie w ramach projektu Mała LETNIA AKADEMIA FOLKLORU.

Zapisy: m.hajto@okn.edu.pl.

Dofinansowano ze środków ArcelorMittal Poland S.A. oraz Rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta. Wydarzenie w ramach Zajrzyj do Huty 2021.

Wydarzenie odbędzie się w rygorze sanitarnym zgodnie z wytycznymi GIS, MKDNiS oraz wewnętrznymi regulacjami Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida. Regulaminy wraz z procedurami bezpieczeństwa na czas epidemii COVID-19 znajdują się na stronie http://okn.edu.pl/strona-glowna/regulaminy/. Udział w warsztatach oznacza ich akceptację.

Mała LETNIEJ AKADEMII FOLKLORU to projekt adresowany przede wszystkim do najmłodszych mieszkańców Krakowa. W trakcie wydarzenia, typowo miejska dzielnica – Nowa Huta – stanie się przestrzenią folkloru, muzyki, tradycji i rękodzieła ludowego. Uczestnicy poznają charakterystyczne dla kultury ludowej znaczenia, elementy i zastosowania kultywowane dawniej i obecnie w regionie. Finałem Małej LETNIEJ AKADEMII FOLKLORU będzie premiera nagrania utworu „Prząśniczka” w aranżacji Andrzeja Zagajewskiego, w wykonaniu sekcji dziecięcej Chóru Ludowego z Nowej Huty.

Wydarzenia zrealizowane w ramach projektu:

5.07, godz. 11:00-13:30
Mała LETNIA AKADEMIA FOLKLORU / skrzynie malowane w zalipiańskie wzory / warsztaty kreatywne dla dzieci w wieku 7 – 12 lat
Warsztaty zdobnictwa ludowego, podczas których uczestnicy zdobili drewniane skrzynki na skarby, wykorzystując do tego motywy kwiatowe z zalipiańskich domostw. Spotkanie poprowadziła Julia Lachiewicz.

12.07, godz. 17:00-18:30
Mała LETNIA AKADEMIA FOLKLORU / folklorowe drukowanie / warsztaty graficzne dla dzieci w wieku 6 – 10 lat, rodziców i opiekunów
Rodzinne warsztaty graficzne, podczas których uczestnicy tworzyli matryce inspirowane wzorami ludowymi z regionu Małopolska, a następnie przygotowanymi przez siebie projektami zdobili torby materiałowe. Spotkanie poprowadziła Marta Kozłowska.

17.08, godz. 10:00-11:30
Mała LETNIA AKADEMIA FOLKLORU / nowohuckie wycinanki / warsztaty kreatywne dla dzieci w wieku 7-12 lat
Warsztaty przybliżające historię i sztukę wycinankarstwa, podczas których uczestnicy poznali tradycje związane z tym rodzajem sztuki ludowej oraz wykonali tradycyjne wycinanki z papieru inspirowane wzorami pochodzącymi z regionu Małopolska. Spotkanie poprowadziła Gosia Hajto.

27.08, godz. 18.00
DOMINO SŁOWIAN. Wernisaż wystawy przygotowanej przez grupę Miejskie Hafciarki.

Szczegółowe informacje:
ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida,
os. Górali 4, Kraków
tel. 12 644-38-98
e-mail: m.hajto@okn.edu.pl
www.facebook.com/ARTzonaOKN

Aktualności

Komentarze są wyłączone.