fbpx

_

Aktualności w ARTzona

Fioletowy posąg kobiety z naklejoną na głowie koroną. W lewym górnym rogu kwiat w białym kole. Fioletowe tło z gwiazdami. Festiwal Kobiet Heroina Bohaterka. Więcej informacji we wpisie.

HEROINA. BOHATERKA – Festiwal Kobiet 2023

1 marca 2023
Zapraszamy na dziewiątą edycję Festiwalu Kobiet HEROINA. BOHATERKA. Motywem przewodnim wydarzenia są: uważność, harmonia i dobrostan. Porozmawiamy o tym, jak o siebie dbać w różnych obszarach życia: jak zadbać o rozwój i emocje, zdrowie i przyjemność? Jak funkcjonować w czasie niewiadomym, w którym nie można planować? Jak stawiać czoła wszelkim trudom i wyzwaniom? Gdzie szukać wewnętrznej motywacji do działania? 
Grupa kobiet widziana z góry. Uśmiechają się z wyciągniętymi w górę rękoma. Jasne pomieszczenie i białe ściany. Wystawa pod tytułem wobec. Szczegóły w rozwinięciu.

WOBEC

28 lutego 2023
Na wystawie WOBEC, Grupa 13 zaprezentuje ostatnie prace wykonane podczas rezydencji artystycznej we Frans Masereel Centrum w Kasterlee w Belgii jesienią 2022 roku. Tematem wystawy jest, jak zawsze, różnorodne spojrzenie na zagadnienie roli i miejsca kobiety, matki w obecnych czasach - to nasze głosy wobec tego co nas otacza. Wernisaż wystawy odbędzie się 3 marca 2023 r. o godz. 18:00!
Posąg kobiety w namalowanej fioletowo-purpurowej koszulce trzyma kulę przedstawiającą morsie fale. Niebiesko-zielono-różowe tło. Maraton fitness dla kobiet z nowej huty. Babki z Nowej Huty. Więcej informacji we wpisie.

Maraton Fitness dla Kobiet z Nowej Huty | Babki z Nowej Huty

27 lutego 2023
Maraton Fitness dla Kobiet z Dzielnic Nowej Huty  to prezent na Dzień Kobiet od grupy Babki z Nowej Huty. Maraton odbędzie się 21 marca 2023 r. w godzinach 17:00-21:00. Szczegółowe informacje we wpisie.
Kontury chmur narysowane zawijanymi przerywanymi liniami na białym tle. Jedna chmura ciemnoniebieska. Białe tło. Haft ze snów. wernisaż wystawy haftowanych obrazów. Więcej informacji w rozwinięciu.

Haft ze snów

27 lutego 2023
Zapraszamy 22 marca 2023 r. o godz. 18:00 na wernisaż wystawy realizowanej w ramach programu wydarzenia "Heroina. Bohaterka 2023. Festiwal Kobiet". Szczegółowe informacje znajdują się we wpisie.
W prawym dolnym rogu posąg kobiety bez rąk o długich włosach. Na jej głowie narysowana złota korona. W tle konstelacja gwiazd, mały księżyc i słońce. W lewym dolnym rogu żółty kwiat na kole. Moc sojuszniczek. Heroina, bohaterka 2023. Więcej informacji we wpisie.

Moc sojuszniczek. Jak wspierać emancypacyjną zmianę w sobie i swoim otoczeniu. Heroina. Bohaterka 2023. Festiwal Kobiet

27 lutego 2023
Zapraszamy 25 marca 2023 r. o godz. 10:00 na warsztat dla pracowniczek i pracowników sektora kultury, osób pracujących w organizacjach pozarządowych, liderów, liderek swoich społeczności, lokalnych aktywistów/aktywistek, studentów i studentek kierunków kształcących kadry kultury.
Kłębiaste chmury narysowane przerywaną niebieską linią na białym tle. Uśnij. Haftuj na dobry sen. Więcej informacji we wpisie.

UŚNIJ – wspólne haftowanie na dobry sen

1 lutego 2023
Akcja pt. „Uśnij" polega  na stworzeniu wspólnej patchworkowej tkaniny, składającej się z małych haftowanych chmur, wykonanych według różnych pomysłów przez osoby interesujące się haftem. Patchworkowa praca będzie jednym z elementów wystawy „Haft ze snów”, którą przygotowują uczestniczki warsztatów hafciarskich w ARTzonie. Wernisaż wystawy odbędzie się 22 marca. Na prace czekamy do 6 marca 2023 r.
_

NORWID – DOSTĘPNY!

Rysunkowy biało-czarny wizerunek Cypriana Kamila Norwida trzymającego planszę z napisem Norwid-dostępny a pod nim symbole szczególnych potrzeb. Białoniebieskie tło. Z tyłu otwarte drzwi do instytucji. Kliknij by dowiedzieć się więcej od projekcie Norwid-dostępny.

_

Program na marzec 2023

Biały napis marzec 2023 na zielonym tle. U dołu biały sygnet logotypu Ośrodka Kultury Norwida. Program wydarzeń na marzec 2023 r. Więcej informacji we wpisie.

_

Wydarzenia w ARTzona

 

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida jest Instytucją Kultury Miasta Krakowa.