W Ośrodku Kultury Norwida naszą ofertę warsztatową kierujemy nie tylko do pojedynczych osób, ale również do grup tworzących klasy szkolne. Nasze biblioteki, Kino Sfinks oraz Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa w dogodnym dla Ciebie terminie zorganizują zajęcia, których uczestnicy i uczestniczki mogą zdobywać wiedzę na przeróżne tematy z zakresu między innymi kultury, sztuki i przyrody. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami dla młodzieży licealnej.
Łąki Nowohuckie bez tajemnic – organizowane przez Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa, to zajęcia prowadzone w formie spaceru połączonego z obserwacją przyrodniczą, na których uczestnicy i uczestniczki warsztatu poznają historię Łąk Nowohuckich oraz podstawowe formy ochrony przyrody występujące w Polsce.
Miasto – instrukcja obsługi – organizowane przez Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa, to zupełnie nowy program interdyscyplinarnych warsztatów dla młodzieży licealnej, w którym temat miasta jest pretekstem do rozmów o wyzwaniach współczesności: od zmian klimatycznych, przez rolę sztuki w przestrzeni publicznej, po prototypowanie miasta przyszłości.
Weźmy to na warsztat! – organizowane przez Kino Sfinks Ośrodka Kultury Norwida, to zestaw 90-minutowych warsztatów z zakresu wiedzy o filmie, prowadzonych przez specjalistów – teoretyków i praktyków kina, m.in. filmowców, edukatorów filmowych, filmoznawców czy animatorów kultury. Dedykowane młodym pasjonatom filmu, chcącym rozwijać swoje zainteresowanie kinematografią.
Powtórka przed maturą – organizowane przez Kino Sfinks Ośrodka Kultury Norwida, to cykl projekcji filmowych. Proponowane filmy są m.in. ekranizacjami ambitnych lektur szkolnych, mogą ilustrować wątki i motywy często pojawiające się na maturze z języka polskiego oraz historii. Każdy seans poprzedzony jest angażującym uczniów i uczennice interaktywnym mini wykładem.
Foto-opowieści – organizowane przez Bibliotekę Górali i Bibliotekę Kuźnia Ośrodka Kultury Norwida, to zajęcia, na których poprzez kreatywne gry, zabawy i twórcze działania uczestnicy i uczestniczki poznają różne rodzaje fotografii oraz dzieła i historie różnych fotografów i artystów. Chętni mogą podzielić się również własnymi zdjęciami, które staną się obiektem interpretacji i inspiracją dla innych.
Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej Ośrodka Kultury Norwida.

































