fbpx

_

Aktualności w Norwidzie

Kobieta z dzieckiem na ręku wśród innych osób odwiedzających wystawę. W tle na białych ścianach zawieszono haftowane dzieła.

Festiwal Kobiet Heroina. Bohaterka 2023 – podsumowanie

Zakończyła się dziewiąta edycja Festiwalu Kobiet Heroina. Bohaterka 2023. To był wspaniały i niezwykle rozwijający czas, obfitujący w niezapomniane doświadczenia. Dziękujemy za Waszą obecność!
Białe styropianowe jajka w żółtej miseczce. Trzy z nich mają oczy i usta narysowane kreską. Pod nimi kolorowanki, kilka par nożyczek oraz kleje do papieru i pędzelki. Pisanki i inne niespodzianki. Szczegóły we wpisie.

Warsztaty rodzinne. Pisanki i inne niespodzianki

Zapraszamy 1 kwietnia 2023 r. o godz. 11:00 na warsztaty rodzinne adresowane do dzieci w wieku 3-7 lat oraz ich rodziców, opiekunów i opiekunek, z okazji świąt Wielkiej Nocy. Szczegółowy program we wpisie.
W lewej części fragment kolorowej palmy używanej w kościołach. W tle jasnoniebieskie, żółte i bordowe pasy z gwiazdkami i kwiatkami. Wielkanoc, wielka moc. Szczegóły we wpisie.

Wielkanoc – Wielka Moc

ARTzona | Ośrodek Kultury Norwida zaprasza 1 kwietnia 2023 r. do udziału w wydarzeniu pt. „Wielkanoc – Wielka Moc”. W programie przedsięwzięcia, które potrwa od 10:00 do 12:00, znajdą się rodzinne warsztaty tworzenia tradycyjnych Palm oraz opowieści o tradycji Świąt Wielkanocnych.
Cztery doniczki z zielonymi roślinami. W tle rozmazany drzewostan. Przebudzenie wiosny. zielony warsztat. Więcej informacji w rozwinięciu.

Zielony warsztat. Światło w życiu roślin

Zielony warsztat to przestrzeń przyrodniczych eksperymentów w Klubie Kuźnia | Ośrodek Kultury Norwida, do której zapraszamy młodych ogrodników i młode ogrodniczki w wieku 7-10 lat. Podczas warsztatów 3 oraz 17 kwietnia 2023 o godz. 17:00 przyjrzymy się cyklowi życia roślin. Więcej informacji w rozwinięciu.
Czarna pisana litera N z kropką na różowym tle.

Lekcje gry na perkusji w ARTzonie – zajęcia indywidualne

Ogłaszamy nabór na lekcje gry na perkusji w ARTzonie | Ośrodek Kultury Norwida! Zajęcia odbywają się w każdy wtorek. Uczestnicy warsztatów muzycznych dwa razy w roku prezentują swoje umiejętności podczas koncertów okolicznościowych (styczeń, czerwiec). Szczegółowe informacje we wpisie.
Różowy kontur koszyczka wielkanocnego z pokarmami i zajączkiem. Przed nimi kolorowa pisanka i bazie kotki. Pomarańczowe tło. Konkurs plastyczny na kartkę wielkanocną. Informacje we wpisie.

Najpiękniejsza kartka świąteczna

Serdecznie zapraszamy 4 kwietnia 2023 o godz. 17:00 na wernisaż wystawy, ogłoszenie wyników konkursu na Wielkanocną Kartkę Świąteczną oraz wręczenie nagród.
Głowa kota o szarym pyszczku i czerwonych oczach delikatnie przechylona w prawą stronę. Pod nią niebieskie góry i faliste linie w kolorach niebieskich i czerwonych. W tle chmury, jasnoróżowe niebo i białe punkciki jako gwiazdy. Bajki świata bajki czilijskie. Więcej informacji we wpisie.

Bajki świata. Bajki chilijskie

Spotkania z baśnią i bajką z całego świata dla dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat). 5 oraz 19 kwietnia 2023 r. o godz. 16:00 dzieci spotkają się z bajkami chilijskimi: „Stworzenie słońca i gwiazd” oraz „Wielkie białe gwanako”.
Dwoje starszych osób, kobieta i mężczyzna, siedzący przy srebrnym laptopie. Na stole obok laptopa stoi kubek. Kobieta i mężczyzna uśmiechają się. Mistrzejowicki Komputerowy Klub seniora. Kliknij by dowiedzieć się więcej.

Mistrzejowicki Komputerowy Klub Seniora (kwiecień 2023)

Na kwietniowych zajęciach uczestnicy i uczestniczki bedą uczyli się przesyłania kartek świątecznych. Spotkanie w ramach Mistrzejowickiego Komputerowego Klubu Seniora odbędzie się 6 kwietnia 2023 o godz. 12:00.
Czarna litera n z kropką na różowym tle.

Wernisaż wystawy Izydora Borysa – „Gesty i symbole”

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy Izydora Borysa pt. „Gesty i symbole” 14 kwietnia 2023 o godz. 19:00. Więcej informacji o autorze oraz powyższej wystawie znajdziecie we wpisie.
Plakat do wydarzenia „Noc Kin Studyjnych”. Grafika, granatowe tło, prawy górny róg napis: „Piętnasty kwietnia dwa tysiące dwudziestego trzeciego”, lewy górny róg napis: „Jacek Majchrowski Prezydent Miasta Krakowa zaprasza”. Na środku plakatu zamieszczono grafikę wyłaniającego się z bramy jasnego księżyca, napis: „Noc Kin Studyjnych”

Noc Kin Studyjnych w Sfinksie

Już niedługo, bo 15 kwietnia 2023, będziemy świętować 4. Krakowską Noc Kin Studyjnych! W Kinie Sfinks zagramy: „Kochając Pabla, nienawidząc Escobara” (dramat biograficzny, reż. Fernando León de Aranoa, Hiszpania 2018), „Wszyscy wiedzą” (dramat, reż. Asghar Farhadi, Hiszpania/Francja 2019) i przedpremierowo „24 godziny” (thriller, reż. Juan Diego Botto, Hiszpania 2022). Z kolei na najmłodszych czekają warsztaty z animacji filmowej.
Czarna litera n z kropką na żółtym tle.

Odbicia

Podczas warsztatów 15 kwietnia 2023 o godz. 11:00 przyjrzymy się odbiciom w lustrze, a nawet w tafli wody. Dowiemy się, jak działa lustro i co ma do tego światło. Sprawdzimy też, jak można zwielokrotnić obraz. Szczegóły we wpisie.
Otwarta żółta książka z wylewającymi się z niej jasnoniebieskimi plamami. Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych.

Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych (kwiecień 2023)

W tym miesiącu spotkamy się, aby porozmawiać o książce Marcina Wilka „Pokój z widokiem”. Lato 1939, w której autor opisując ostatnie przedwojenne lato, przede wszystkim zboczył z popularnych tras turystycznych. Zapraszamy 20 kwietnia 2023 r. o godz. 17:00.
Kobieta w białej kurtce trzymająca dziecko w różowej kurtce. Idzie przed siebie. Szarobiałe tło. Film Rosie. Szczegóły we wpisie.

DKF „Kropka”: ROSIE

Dramat, Irlandia 2018, obsada: Sarah Greene, Moe Dunford, Ruby Dunne.
Poruszająca i chwytająca za serce opowieść o matce, która zrobi wszystko dla swojej rodziny. Film producentów nominowanego do Oscara „Pokoju”. Zapraszamy 20 kwietnia 2023 r. o godz. 18:30.
Czarna pisana litera N z kropką na bordowym tle.

„Marzenia maluje…”

Zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa Marzeny Szczepanowicz pt. „Marzenia maluje...” 21 kwietnia 2023, godz. 18:00. Wystawę będzie można oglądać do 23 maja 2023. Wystawę można oglądać do 23 maja 2023 r.
_

NORWID – DOSTĘPNY!

Rysunkowy biało-czarny wizerunek Cypriana Kamila Norwida trzymającego planszę z napisem Norwid-dostępny a pod nim symbole szczególnych potrzeb. Białoniebieskie tło. Z tyłu otwarte drzwi do instytucji. Kliknij by dowiedzieć się więcej od projekcie Norwid-dostępny.

_

Program na kwiecień 2023

Biały napis kwiecień 2023 na zielonym tle. U dołu mały logotyp ośrodka.

_

Wydarzenia

 

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida jest Instytucją Kultury Miasta Krakowa.