_

Aktualności w OKN

Z prawej strony widać drzewa i krzewy. U góry napis "poznajemy ogrody historyczne i współczesne ogrody Niemiec" na różowym tle. 11 lutego 2023, godz. 11:00. Kliknij by poznać szczegóły.

Historyczne i współczesne ogrody Niemiec. Webinar w ramach projektu Ogrody Nowej Huty. Prowadzenie: dr Maria Lankosz-Mróz

7 lutego 2023
Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Ogrody Nowej Huty. Tym razem, w towarzystwie dr Marii Lankosz-Mróz, będziemy spacerować po niemieckich ogrodach.
Dwie fotografie artystów w kole. Grają na instrumentach. W tle orientalne ornamenty na ciemnopomarańczowym kolorze. Muzyka dookoła świata koncert. Więcej informacji w rozwinięciu wpisu.

Muzyka dookoła świata. Koncert: Adeb Chamoun i Wassim Ibrahim – muzyka Bliskiego Wschodu

5 lutego 2023
Koncert odbędzie się 11 lutego 2023 r. o godz. 17:00. Podczas cyklu spotkań „Muzyka dookoła świata” poznamy muzykę, kulturę, zwyczaje z odległych rejonów świata, usłyszymy także ciekawe instrumenty i anegdoty.
Kartka z napisem komunikat w formie graficznej. Trzymana przez dłoń widoczną u góry grafiki. Kolory pastelowo-różowe.

Zmiany godzin otwarcia ARTzony

3 lutego 2023
Informujemy, że w okresie od 6 do 12 lutego – drugi tydzień ferii zimowych – ARTzona będzie zamknięta. W sprawach zapisów na wydarzenia oraz dodatkowych informacji można kontaktować się mailowo: artzona@okn.edu.pl.
Grupa ludzi pozująca do zdjęcia z Prezydentem RP, w tym dyrektor Ośrodka dr Jarosław Klaś. Na ścianie zawieszono godło Polski i postawiono flagi Polski oraz Unii Europejskiej.

Nowa Huta Pomnikiem Historii!

3 lutego 2023
Dzisiaj, 3 lutego 2023, w Pałacu Prezydenckim w Warszawie, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył Prezydentowi Krakowa prof. Jackowi Majchrowskiemu rozporządzenie w sprawie uznania za Pomnik Historii „Krakowa – zespołu architektonicznego i urbanistycznego dzielnicy Nowa Huta”. W uroczystości wziął udział dr Jarosław Klaś, dyrektor Ośrodka Kultury Norwida i autor dokumentacji zgłoszeniowej.
Dwóch mężczyzn prowadzących prezentację. Za nimi ekran rzutnika, na którym wyświetlane są czarno-białe fotografie.

„Horyzont Europa”

26 stycznia 2023
W środę, 25 stycznia gościliśmy i gościłyśmy w naszym Ośrodku przedstawicielki i przedstawicieli europejskich uczelni działających w strukturach Una Europa. Za nami spotkanie w ramach przygotowywania aplikacji do Programu Ramowego Unii Europejskiej „Horyzont Europa”, który jest największym w historii Unii programem w zakresie badań naukowych i innowacji.

Norwid dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

25 stycznia 2023
Gramy z WOŚP-em! 31. finał odbywa się pod hasłem: „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!”. W tym roku przygotowaliśmy dla Was dwie aukcje, podczas których możecie wylicytować prace artystyczne, będące efektem świetnych inicjatyw. Licytujcie i zabierzcie sztukę do domu!
Ręcznie wykonana ozdoba ludowa - pająki ludowe. Ozdoba wykonana z papieru i bibuły. Wykorzystano materiały papiernicze w intensywnych kolorach: zielonym, fioletowym, różowym.

Warsztaty kreatywne z Krakowską Kartą Rodzinną

24 stycznia 2023
Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież na warsztaty kreatywne, organizowane przez Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida. Za okazaniem Krakowskiej Karty Rodzinnej 3+ lub KKR z Niepełnosprawnym Dzieckiem przysługuje 50% rabat.
Dzieci z prowadząca podczas warsztatów. Siedzą na podłodze i słuchają z zainteresowaniem. Za prowadzącą znajduje się drewniany szkielet domku.

Kreatywnie w Norwidzie!

24 stycznia 2023
W nowym roku przygotowaliśmy dla Was m.in. warsztaty kreatywne, wystawy, spotkania z literaturą i filmem. Jak zawsze każdy i każda, bez względu na wiek i zainteresowania, znajdzie coś dla siebie. Poniżej podpowiadamy, na co można wybrać się w najbliższym czasie.
Ekspozycja z książek "Przewodnik po neonach Nowej Huty". Okładka w kolorze ciemnofioletowym, a krój czcionki inspirowany neonami nowohuckimi

„Przewodnik po neonach Nowej Huty” jest już dostępny!

23 stycznia 2023
Już jest nasza najnowsza, wciąż pachnąca drukarnią, książka! Zachęcamy do zapoznania się z publikacją oraz zakupu w wybranych punktach.
Plansza informacyjna. Premiera, 21 stycznia 2023, godz. osiemnasta. Przewodnik po neonach nowej huty. Szlak nowohuckich neonów. Różnokolowe napisy na fioletowym tle.

Premiera publikacji „Przewodnik po neonach Nowej Huty” oraz fontu „Samosia”

23 stycznia 2023
Sobotni wieczór (21.01.2023) był pełen emocji! Premierą publikacji „Przewodnik po neonach Nowej Huty” oraz fontu „Samosia” zakończyliśmy projekt „Szlak nowohuckich neonów”, realizowany od wiosny 2022 roku i finansowany ze środków Miasta Krakowa.
_

NORWID – DOSTĘPNY!

Rysunkowy biało-czarny wizerunek Cypriana Kamila Norwida trzymającego planszę z napisem Norwid-dostępny a pod nim symbole szczególnych potrzeb. Białoniebieskie tło. Z tyłu otwarte drzwi do instytucji. Kliknij by dowiedzieć się więcej od projekcie Norwid-dostępny.

_

Program na luty 2023

Biały napis luty 2023 na zielonym tle z białym sygnetem logotypu ośrodka kultury imienia norwida. Kalendarz wydarzeń na luty 2023. Więcej informacji w rozwinięciu wpisu.

_

Wydarzenia

 

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida jest Instytucją Kultury Miasta Krakowa.