_

Aktualności w OKN

Kartka z napisem komunikat w formie graficznej. Trzymana przez dłoń widoczną u góry grafiki. Kolory pastelowo-różowe.

Zmiany godzin otwarcia ARTzony

Informujemy, że w okresie od 6 do 12 lutego – drugi tydzień ferii zimowych – ARTzona będzie zamknięta. W sprawach zapisów na wydarzenia oraz dodatkowych informacji można kontaktować się mailowo: artzona@okn.edu.pl.
Grupa ludzi pozująca do zdjęcia z Prezydentem RP, w tym dyrektor Ośrodka dr Jarosław Klaś. Na ścianie zawieszono godło Polski i postawiono flagi Polski oraz Unii Europejskiej.

Nowa Huta Pomnikiem Historii!

Dzisiaj, 3 lutego 2023, w Pałacu Prezydenckim w Warszawie, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył Prezydentowi Krakowa prof. Jackowi Majchrowskiemu rozporządzenie w sprawie uznania za Pomnik Historii „Krakowa – zespołu architektonicznego i urbanistycznego dzielnicy Nowa Huta”. W uroczystości wziął udział dr Jarosław Klaś, dyrektor Ośrodka Kultury Norwida i autor dokumentacji zgłoszeniowej.
graficzne przedstawienie dłoni trzymającej tabliczkę z napisem komunikat

Komunikat w sprawie godzin otwarcia Klubu Kuźnia i Biblioteki Klubu Kuźnia

Informujemy, że w okresie od 30 stycznia do 5 lutego – pierwszy tydzień ferii zimowych – Biblioteka Klubu Kuźnia oraz Klub Kuźnia będą zamknięte.
Dwóch mężczyzn prowadzących prezentację. Za nimi ekran rzutnika, na którym wyświetlane są czarno-białe fotografie.

„Horyzont Europa”

W środę, 25 stycznia gościliśmy i gościłyśmy w naszym Ośrodku przedstawicielki i przedstawicieli europejskich uczelni działających w strukturach Una Europa. Za nami spotkanie w ramach przygotowywania aplikacji do Programu Ramowego Unii Europejskiej „Horyzont Europa”, który jest największym w historii Unii programem w zakresie badań naukowych i innowacji.

Norwid dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Gramy z WOŚP-em! 31. finał odbywa się pod hasłem: „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!”. W tym roku przygotowaliśmy dla Was dwie aukcje, podczas których możecie wylicytować prace artystyczne, będące efektem świetnych inicjatyw. Licytujcie i zabierzcie sztukę do domu!
Ręcznie wykonana ozdoba ludowa - pająki ludowe. Ozdoba wykonana z papieru i bibuły. Wykorzystano materiały papiernicze w intensywnych kolorach: zielonym, fioletowym, różowym.

Warsztaty kreatywne z Krakowską Kartą Rodzinną

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież na warsztaty kreatywne, organizowane przez Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida. Za okazaniem Krakowskiej Karty Rodzinnej 3+ lub KKR z Niepełnosprawnym Dzieckiem przysługuje 50% rabat.
Biały napis luty 2023 na zielonym tle z białym sygnetem logotypu ośrodka kultury imienia norwida. Kalendarz wydarzeń na luty 2023. Więcej informacji w rozwinięciu wpisu.

Program wydarzeń Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida – luty 2023

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z kalendarium wydarzeń Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida na miesiąc luty (2023) w odświeżonej wersji. Informacje dostępne w rozwinięciu.
Dzieci z prowadząca podczas warsztatów. Siedzą na podłodze i słuchają z zainteresowaniem. Za prowadzącą znajduje się drewniany szkielet domku.

Kreatywnie w Norwidzie!

W nowym roku przygotowaliśmy dla Was m.in. warsztaty kreatywne, wystawy, spotkania z literaturą i filmem. Jak zawsze każdy i każda, bez względu na wiek i zainteresowania, znajdzie coś dla siebie. Poniżej podpowiadamy, na co można wybrać się w najbliższym czasie.
Ekspozycja z książek "Przewodnik po neonach Nowej Huty". Okładka w kolorze ciemnofioletowym, a krój czcionki inspirowany neonami nowohuckimi

„Przewodnik po neonach Nowej Huty” jest już dostępny!

Już jest nasza najnowsza, wciąż pachnąca drukarnią, książka! Zachęcamy do zapoznania się z publikacją oraz zakupu w wybranych punktach.
_

NORWID – DOSTĘPNY!

Rysunkowy biało-czarny wizerunek Cypriana Kamila Norwida trzymającego planszę z napisem Norwid-dostępny a pod nim symbole szczególnych potrzeb. Białoniebieskie tło. Z tyłu otwarte drzwi do instytucji. Kliknij by dowiedzieć się więcej od projekcie Norwid-dostępny.

_

Wydarzenia

 

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida jest Instytucją Kultury Miasta Krakowa.